نشریه پیام خلیج فارس خرداد 92

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1392/04/16   ( آخرين ويرايش : 1392/04/16 )

 

   اخبار استان

  

حضور مهندس میرطبا مدیر عامل شرکت مخابرات استان هرمزگان در برنامه زنده تلوزیونی پرس و جو

به گزارش روابط عمومی مخابرات استان ، مدیر عامل شرکت مخابرات هرمزگان با حضور در برنامه زنده تلوزیونی پرس و جو که به طور زنده  از شبکه صدا وسیمای مرکز خلیج فارس پخش می شد، گزارشی از عملکرد شرکت مخابرات هرمزگان و سیاست های جاری این شرکت در زمینه تلفن همراه ثابت ، واگذاری اینترنت پر سرعت ADSL و خدمات مخابراتی انجام شده در خصوص انتخابات  ارائه کرد .

 مهندس میرطبا ضریب نفوذ تلفن ثابت در شرکت مخابرات استان را 1/29 درصد عنوان کرد و ادامه داد هم اکنون  تعداد مشترکین تلفن همراه استان به000/1290 مشترک افزایش یافته است یعنی1200067 شماره عملکرد ، که ضریب نفوذ تلفن همراه را به 80 درصد رسانده است .  و ی گفت پوشش جاده ای تلفن همراه را بالا 90% می باشد که در حال حاضر 715 سایت BTS شبکه تلفن همراه نیزاستان را پشتیبانی می کند .

 مهندس میرطبا  در ادامه با اشاره به زلزله اخیر بشاگرد خاطر نشان کرد : در ساعات اول زلزله بشاگرد اختلالاتی در شبکه مخابراتی منطقه ایجاد شد که با اعزام به موقع  اکیپ های فنی مشکلات برطرف و ارتباط تلفنی برقرار شد .

مدیر عامل مخابرات استان همچنین در این مصاحبه با تاکید بر اهمیت شرکت در انتخابات پیش رو اظهار داشت: مردم با حضور پرشور خود بار دیگر نقشه دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی را نقش بر آب خواهند نمود و با ایثار و مقاومت در برابر تحریم ها و فشار های استکبار جهانی و امید به وعده الهی به پیروزی خواهند رسید .

مهندس میرطبا در این برنامه که حدود یک ساعت و چهل و پنج دقیقه به طول انجامید پاسخگوی سوالات مطرح شده از سوی شهروندان شد .

 

 در همایش تبیین سیاست های مخابرات هرمزگان عنوان شد :

مهندس میرطبا : در یک سیستم پویا تغییرات باید مطابق زمان و تکنولوژی باشد .

به گزارش روابط عمومی مخابرات استان هرمزگان جلسه تبیین سیاستهای شرکت مخابرات ایران ، تلفن ثابت و سیار با حضور مدیرعامل و معاونین ، مدیران و کارکنان شرکت در سالن اجتماعات مخابرات استان هرمزگان  برگزار شد .

در این نشست که با تلاوت آیانی از قرآن کریم آغاز گردید ، مهندس احمد میرطبا مدیر عامل شرکت با تبریک میلاد پر خیر و برکت امیر مومنان حضرت امام علی ع ، روز پدر و نیز سالروز آزاد سازی خرمشهر سیاستهای کلی  شرکت مخابرات ایران ، تلفن ثابت و سیار را تشریح کرد .

مهندس میرطبا ضمن بیان  خط مش و اهداف شرکت مخابرات ایران در سال جاری به استفاده کامل از امکانات شرکت اشاره کرده و گفت :هدف ما می بایست جذب مشترکین  با رویکرد کاهش هرینه ها  و افزایش درآمد شرکت باشد  . وی افزود :  در یک سیتم پویا تغییرات باید همگام با تغییرات زمان و تکنولوژی همراه باشد .

مدیر عامل شرکت مخابرات استان در بخش ديگري از سخنان خود اذعان داشت : در خصوص وظايف محوله در شركت بايد با حساسيت بيشتري به انجام امور بپردازيم چرا كه شركت در واقع محلي است كه در آن به مردم خدمت مي كنيم وي افزود: چرخه ي فعاليت شركت مخابرات استان توسط پرسنل آن مي چرخد و اين ما هستيم كه باید تمام توان خود را در جهت ارائه ي خدمت مطلوب به مشتركين و شهروندان به كار بگيريم . مهندس میرطبا تصريح کرد : وظيفه ي همگاني ماست كه با همت بلند و برنامه ریزی و فعالیت مستمر ، شرکت را در رسیدن به اهداف پیش بینی شده یاری کنیم .  قطعاٌ اين يك وظيفه ي شرعی ، ملی و انسانی  است، وی افزود:  يكي از راههاي مهم مقابله با اسراف و موانع اقتصادي كنترل هزينه هاست.  

مهندس میرطبا يكي ديگر از روشهاي غلبه بر مشكلات مالي را در ارائه ي روشهاي عملي افزايش درآمد شركت در حوزه ستادي و شهرهاي تابعه دانست و عنوان کرد : از ظرفيتهاي بلا استفاده اعم از ،نيروي انساني، پیمانکاران و منابع مالي بايد در جهت افزايش درآمد استفاده نمود.  

گفتی است در انتهای این جلسه  مهندس حسینی معاون توسعه و مهندسی گزارشي از حوزه فعاليت خود ارائه و راهكارهاي عملي خود را در خصوص بهبود وضعيت شركت ارائه کرد .همچنين مديران و رؤساي ادارات ستادي ، نيز به طرح ديدگاهها و نظرات و سوالات خود پرداختند.  که مدیر عامل و معاون توسعه و مهندسی به پرسشهای مطرح شده پاسخ دادند.

 

 

 به گزارش روابط عمومی مخابرات استان  هرمزگان هوشنگ نجفی مدیر دفتر مدیر عامل و رئیس کمیته انرژی  پس از جلسه کمیته  انرژی در گفتگو با نشریه الکترونیکی خلیج فارس آنلاین گزارش عملکرد این کمیته  راشرح داد

نجفی با اشاره به صدور بخشنامه های عدیده به کلیه مراکز فنی و اداری  و ادارات توابع اس.تان در خصوص استفاده  بهینه  از انرژی و رعایت الگوی مصرف و انتخاب ممیز انرژی در شهرستان بندرعباس و شهرستانهای تابعه افزود : پیگیری در خصوص کاهش دیماند مراکز و ایستگاههای راه دور ،  بررسی  انشعابات دارای مصرف بالای راکتیو و درخواست بازسازی و بهینه سازی و نیاز نصب بانک خازنی متناسب با میزان مصرف در صورت نیاز، برآورد میزان مصرفی انرژی برق در سطح استان به تفکیک شهرستان ، پیگیری مجدانه و بدون وقفه در خصوص تفکیک  برق موسسه فرهنگی ورزشی پیام مخابرات از ساختمان های اداری و .....  از مهمترین تصمیمات متخذه در این جلسه بود  .

 اخبار سراسری

 

چهار الویت مخابرات در ساختار جدید

 

 

 مهندس پور رنجبر ،مدیر عامل شرکت مخابرات ایران ،که در افتتاح پروژه های مخابراتی در هفته ارتباطات در جمع مدیران و کار کنان شرکت مخابرات استان سمنان سخن می گفت ،ضمن اعلام این مطلب افزود:در حال حاضر باید با ارائه ی خدمات به صورت یکپارچه شرایطی فراهم کنیم که هر مشتری برای دریافت خدمات متنوع تلفن همراه ،ثابت ،اینترنت و خدمات ارزش افزوده به یک محل مراجعه کنند یا اینکه بتوانند سایر خدمات را به صورت غیر حضوری دریافت کنند .
وی افزود:امروز توسعه ی مخابرات و ارتباطات ،در یک بخش خلاصه نمی شود، بلکه همه جا حضور دارد و در همه حوزه ها تحول ایجاد می کند .
بنابراین شرکت مخابرات ایران ، باید برای همه ی سازمان ها ،زیر ساخت مناسب ارتباطی را فراهم کند . ما به دنبال بکارگیری فناوری ها ی نو هستیم و معتقدیم که می توانیم به توسعه ی همه جانبه ی کشور کمک کنیم .
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران، با اشاره به حرکت از تکنولوژی محوری به سرویس محوری، افزود استان سمنان برای ما در اولویت قرار دارد .این استان می تواند بسیاری از پروژه های جدید و فناوری های نو را در آن به صورت پایلوت اجرا شود.
در این مراسم، آقای دکتر رهی ، استاندارسمنان،عملکرد مخابرات را قابل تقدیر دانست و گفت در هیچ بخشی به اندازه مخابرات پیشرفت نداشتیم.
وی افزود:من به عنوان نماینده دولت ،از مخابرات تشکر می کنم چرا که به هر نیازی که ما داشتیم پاسخ داده است .
آقای مهندس عرب هاشمی ،مدیر عامل شرکت مخابرات استان سمنان ،نیز در گزارشی به دستاورد های بخش مخابرات در این استان اشاره کرد و گفت استان سمنان، با ضریب نفوذ 42در صد تلفن ثابت رتبه ی سوم کشور را دارد و در بخش تلفن همرا، با ضریب نفوذ 86 در صد، بهترین وضعیت را در تلفن همراه داشته و اکثر سیم کارت های واگذار شده فعال می باشد.
گفتنی است در این مراسم 37 پروژه مخابراتی با اعتبار 52 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت .همچنین از خانواده ی سردار شاطری تجلیل به عمل آمد .

در حال حاضر تعرفه هاي همراه اول تغييري نكرده است

به گزارش روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار يكنواخت سازي تعرفه مكالمات سيم كارت هاي همراه اول هنوز عملياتي نشده است. این شرکت همچنین اعلام کرد : بدنبال موافقت سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با يكنواخت سازي(حذف اعمال زون بندي بين شهري) تعرفه اپراتورهاي تلفن همراه، تعرفه هاي اپراتور اول هنوز تغييري نداشته و به محض نهايي شدن تعرفه هاي انتخابي و آماده سازي مقدمات اجراي آن، اين امر به مشتركين اطلاع رساني مي شود.

بر اساس مصوبه رگولاتوري، كليه اپراتورهاي تلفن همراه كشور ملزم به رعايت تعرفه جديد هستند.

 

 

اينترنت مخابرات فعلا گران نمي‌شود

تعداد فعلي مشترکان اينترنت پرسرعت مخابرات بالغ بر يک ميليون و 600 هزار کاربر اعلام شده و به همين تعداد هم در ميان شرکت‌هاي PAP کاربر اينترنت وجود دارد.
مدير کل روابط عمومي شرکت مخابرات ايران، در خصوص گلايه کاربران اينترنت مخابرات، در برخي موارد توضيح داد: کيفيت ما پايين‌تر نيست، اما تا چندي پيش به دليل مصوباتي که از سوي شوراي عالي انقلاب فرهنگي و سازمان تنظيم مقررات ابلاغ شده بود، محدوديت‌ها را رعايت مي‌کرديم. به گفته او و براساس اطلاعات نشريه ارتباطات اما شرکت‌هاي PAP همکار ما اين کار را نمي‌کردند و حتي در تبليغات آنها مي‌ديديم که تا اينترنت چهار‌مگابايت نيز تبليغ مي‌شود و شايد همين موضوع موجب شده که برخي فکر کنند ممکن است ما سرعت پايين‌تري داشته باشيم. داوود زارعيان با اشاره به اين‌که سرعت براساس مصوبه‌ي واگذاري ADSL در تمام شرکت‌ها مشابه يکديگر است، افزود: مدتي است شرکت مخابرات تغييرات اساسي در ساختار عرضه‌ي خدمات ADSL ايجاد کرده و با ايجاد مراکز خدمات‌دهي و سرويس‌هاي هوشمند سرويس مناسبي به کاربران خود ارائه مي‌کند و در نهايت تفاوت ميان اين شرکت و شرکت‌هاي PAP وجود ندارد.

 


<< آخرین صفحه   1 2 3 4 5 6 7   اولین صفحه >>
تقویم
اوقات شرعی

شرکت مخابرات سایر استان ها

وزارت ارتباطات وفن آوری اطلاعات

شرکت خدمات اول tct

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویئ

شركت مديريت املاك مخابرات ايران

وضعیت آب و هوا

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6994
 بازدید امروز : 1048
 کل بازدید : 5407175
 بازدیدکنندگان آنلاين : 12
 زمان بازدید : 0/1250
صفحه اصلی. مخابرات استانها.نقشه سایت.ارتباط باما

كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به شرکت مخابرات استان هرمزگان  می باشد ©Tcih.ir . All rights reserved