نشریه پیام خلیج فارس بهمن91

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/11/11  

اخبار داخلی

پیام تبریک مدیر عامل شرکت مخابرات استان هرمزگان به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر

یاد آن روزی که بهمن گل به بار آورده بود و آن زمستانی که با خود نوبهار آورده بود
یاد باد آن دل تپیدن های مشتاقان یار و آن عجب نقشی که آن زیبا نگار آورده بود
منکران گفتند با یک گل نمی گردد بهار لیک ما دیدیم، یک گل صد بهار آورده بود

درود فراوان به محضر بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و ولی امر مسلمین، مقام معظم رهبری و پیروان مکتبی که با تکیه بر قدرت لایزال حق، حماسه آفریدند و پرچم ایمان را در درون شوره زار استبداد برافراشتند و با فرو ریختن کاخ ستمکاران، طومار حکومت ننگین شان را درهم پیچیدند تا بانگ الله اکبر و سرود استقلال در بستری از معنویت، اخلاق و اقتدار جاری و ساری گردد .
سلام بر بهمن، ماه پیروزی، ماه انقلاب و حماسه، ماهی که عزت وآزادگی، این درس بجای مانده از عاشورا سرلوحه کار مسلمانان جهان، بویژه ملت بزرگ و شریف ایران گردید تا انقلاب اسلامی را بیافرینند .
امروز ، بيش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران می‌گذرد؛ انقلابی كه پژواك آن، تاریخ ساز انقلاب های گوناگون در سرزمین‌های دیگر است . دهه مبارک فجر، ایام به ثمر رسیدن جانفشانی‌های هزاران هزار زن و مرد آزاده این دیار است که پیش پای آمدن امام و رهبرشان فرشی از مهر گستردند و حضور عشق را در فضای ایران متجلی ساختند و بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی ، و اینک در سی‌ و سومین سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی، خانواده بزرگ مخابرات هرمزگان نیز با اعتماد بر یاری خداوند متعال و با تکیه بر دانش و تعهد فرزندانش رو به سوی آینده‌ای دارد که جهانیان او را در بلندی عرصه‌های مختلف دانش و فرهنگ خواهند دید و از هم‌اکنون نیز طلیعه‌های آن را در خود شاهد است. شرکت مخابرات هرمزگان همگام با سایر استان های کشور و با استفاده از پرسنل مجرب و کارآمد توانسته است پاسخگوی نیاز های مشترکین خود در جای جای استان در بخش های مختلف ارتباطی باشد که این اتفاق مبارک محصول برنامه ریزی علمی و بهره گیری از توانایی های علمی و عملی مخابرات استان می باشد . گذری بر شاخص های مخابراتی در این استان شاهدی بر این مدعاست .
اینجانب فرارسیدن ایام غرورآفرین و شکوهمند سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را که یادآور حماسه آزادگی و عزم و اراده پولادین ملت در مبارزه با طاغوت و استکبار است، به همه ملت ایران به خصوص کارکنان خدوم شرکت مخابرات استان هرمزگان تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.
احمد میرطبا
مدیر عامل مخابرات استان هرمزگان

 

 

بیانیه کارکنان شرکت مخابرات استان هرمزگان به مناسبت یوم ا... 22 بهمن ماه

بیست و دوم بهمن یادآور تلاش بی پایان مردم در ایجاد وحدت و ایستادگی در مقابل ظلم و استبداد و دین ستیزی رژیم حاکم ، و روز احیاء خودباوری و استقلال و رهایی از یوغ استعمار برای ساختن ایرانی آباد و آرام است .
روز عزت و سربلندی ایران و روز تحقیر واقعی استکبار جهانی و یادآور پیمان ازلی ملت با ولایت و غلبه بر طاغوت زمان است .
امروز وظیفه تک تک ما حفاظت از آرمان های حضرت امام (ره ) و شهدا است، شهدایی که با لبیک به ندای هل من ناصر حسینی امام زمان ، خون خود را نثار کردند تا این انقلاب سربلند بماند.
کارکنان فهیم مخابرات استان هرمزگان ، ضمن لبیک به ندای امام خامنه ای در کنار مردم همیشه در صحنه و ولایتمدار سراسر کشور روز یوم ا... 22 بهمن با حضور خود در راهپیمایی ، ضمن تجدید میثاق با آرمان های والای امام راحل (ره) و وفاداری خود به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولی امر مسلمین ، نشان می دهند نقشه‌های شوم استکبار نقش بر آب ‌است.تا بار دیگر انسجام، یکپارچگی و اتحاد خود را برای جهانیان به نمایش گذارند و حماسه ای دیگر را در تاریخ ثبت کنند .
از طرف کارکنان :
انجمن اسلامی ، پایگاه مقاومت بسیج شهید عامری و شورای فرهنگی و روابط عمومی شرکت مخابرات استان هرمزگان

 


 

در مراسم تجلیل از دستگاههای برتر و در ارزیابی عملکرد توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز انجام شد

این همایش که با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس و استاندار و نیز فروزان نژاد مسئول ستاد اقامه نماز استان و با هدف تجلیل از دستگاههای برتر و در ارزیابی عملکرد توسعه و ترویج فرهنگ اقامه برگزار شد مرتضی ضعیفی مسئول ستاد اقامه نماز در شرکت مخابرات استان هرمزگان موفق به اخذ لوح تقدیر به جهت رعایت شاخصهای اصلی و فرعی نظام جامع ارزیابی در امر اقامه نماز جماعت شد.
در قسمتی از متن این لوح تقدیر آمده است :
ستاد اقامه نماز استان هرمزگان در راستای فرمان مقام معظم با تشکیل هیئت داوری نسبت به ارزیابی فعالیتهای سال 90 دستگاههای اجرایی استان در امر نماز اقدام و بر اساس نظر این هیئت اداره کل مخابرات استان هرمزگان را به خاطر شاخصهای اصلی و فرعی نظام جامع ارزیابی شایسته تقدیر می داند .

 


  تودیع و معارفه

در جلسه ای با حضوراحمد میر طبا مدیر عامل شرکت مخابرات استان هرمزگان معاونین،مدیران و روسای ادارات و در احکامی جداگانه مجید حاجی زاده بعنوان رئیس اداره دیتا و کامران محمودی بعنوان رئیس اداره نظارت سیستمهای انتقال انتخاب شد و از خدمات فرخ شرف رئیس سابق اداره دیتا و احمد آرامی رئیس پیشین اداره نظارت سیستمهای انتفال تقدیر و تشکر شد .

  حضور مدیرعامل مخابرات استان هرمزگان در سامانه “سامد”

به گزارش روابط عمومی مخابرات استان ، احمد میرطبا مدیر عامل شرکت مخابرات به همراه معاونت نگهداری با حضور در سامانه الکترونیکی مردم و دولت ، تلفنی پاسخگوی مشکلات و درخواست های ارتباطی و مخابراتی مردم استان بودند.
این درخواستها بیشتر در زمینه تلفن ثابت ، همراه و GSMWLL روستایی بودکه قول پیگیری بر اساس ضوابط به شهروندان داده شد.
میرطبا سامانه الکترونیکی مردم و دولت را سیستم ارتباطی موثری میان مردم و مسوولان دانست و گفت: از طریق این سامانه شهروندان می توانند براحتی و بدون مراجعه حضوری درخواست ها و مشکلات خود را با مسوولان استان مطرح و پیگیری نمایند.
گفتنی است سامانه الکترونیکی مردم و دولت سیستم ارتباطی موثری میان مردم و مسوولان است که از طریق این سامانه شهروندان می توانند براحتی و بدون مراجعه حضوری درخواست ها و مشکلات خود را با مسوولان استان مطرح و پیگیری نمایند.

 

باز دید استاندار هرمزگان از غرفه شرکت مخابرات

مهندس ابراهیم عزیزی استاندار هرمزگان در حاشیه بازدید ازنمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی که به مناسبت دهه مبارک فجر و سی و سومین چشن پیروزی شکوهمند انقلاب در بوستان دولت برگزارشده بود در غرفه مخابرات حضور یافت و از نزدیک با دستاوردهای مخابرات استان در عرصه ارتباطات و فناوری و نحوه خدمات رسانی به شهرندان هرمزگانی آشنا شد .
وی طی سخنانی از خدمات مخابراتی انجام شده پس از پیروزی انفلاب اسلامی در استان صمیمانه تشکر کرد .

 

 اهدا جوایز برندگان طرح "هزاران لبخند" همراه اول

به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات استان هرمزگان ، این مراسم که با اجرای برنامه های شاد و متنوع گروه فرهنگی و هنری صدا و سیمای مرکز خلیج فارس به مناسبت هفته وحدت و میلاد پر خیر و برکت نبی مکرم اسلام و با حضور مدیرعامل، معاونین ، مدیران و کارکنان این شرکت برگزارشد ، برندگان طرح "هزاران لبخند " در استان هرمزگان جوایز خود را دریافت کردند.
بر اساس این گزارش، احمد میرطبا مدیر عامل شرکت مخابرات استان هرمزگان، در سخنانی ضمن تشریح فرآیند طرح آتی هزاران لبخند گفت : طرح " هزاران لبخند زمستانی " به صورت فصلی و از ابتدای دی ماه 91 لغایت 30 اسفند ماه 91 اجرا خواهد گردید. مشترکین دائمی و اعتباری با کسب امتیاز ‏در قرعه‏ کشی پایان فصل که در فروردین ماه 92 انجام خواهد شد، شرکت داده می شوند. قرعه ‏کشی در دو سطح معمولی (با حداقل 120 امتیاز) و عالی (با حداقل 200 امتیاز) انجام می‏ گیرد.
میرطبا به اهداف این طرح اشاره کرد و افزود: فعال سازی سیم کارت های غیرفعال و قطع بدهی دایمی و اعتباری، حفظ مشتریان موجود و تشویق مشتریانی که همراه اول را جهت ارتباط انتخاب نموده اند، از اهداف اصلی این طرح می باشد.
وی اعلام کرد: جوایز طرح "هزاران لبخند زمستانی" 10 كمك هزينه خريد مسكن هریک به ارزش یک میلیارد ریال (ویژه سطح عالی) و 60 كمك هزينه خريد خودرو (ویژه سطح معمولی) هرکدام به ارزش 250 میلیون ریال می باشد که مشترکان می توانند با کسب امتیاز بیشتر در این قرعه کشی شرکت نمایند.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان هرمزگان درباره نحوه کسب امتیاز در این طرح اظهار داشت: فعال‏سازی سیم ‏کارت دائمی 500 امتیاز ، فعال‏سازی سیم‏ کارت اعتباری 50 امتیاز ، هر 20.000 ریال کارکرد مشترکین دائمی 10 امتیاز و هر 20.000 ریال اعمال شارژ مشترکین اعتباری 10 امتیاز می باشد.
میرطبا به تعداد مشترکین همراه اول در استان هرمزگان اشاره کرد و افزود: یک میلیون و دویست و نود و پنج هزار نفر مشترک تلفن همراه در استان وجود دارد که از این تعداد یک میلیون نفر سیم کارت اعتباری و مابقی دارای سیم کارت دائمی هستند .
همچنین در حاشیه این مراسم از بازنشستگان پیش کسوت و بالای 70 سال و همچنین خواهران نماز گزار فعال در امر نماز جماعت مخابرات استان نیز با اهداء لوح تقدیر و اهداء جوایز قدردانی شد .
گفتنی است جوایز جشنواره طرح هزاران لبخند ، شامل 1 دستگاه تلویزیون هوشمند LCD 46 اینچ ، 9 دستگاه تبلت ، 121 گوشی تلفن همراه و 7 گوشی تلفن همراه هوشمند به برندگان اهدا شد.

 

گزارشی از عملکرد شرکت مخابرات استان هرمزگان به مناسبت سی و چهارمین بهار انقلاب اسلامی

به گزارش روابط عمومی مخابرات هرمزگان، مهندس میرطبا در گفتگوی خبری که با پیام خلیج فارس آنلاین داشت ضمن تبریک ایام ا.. دهه پر و خیر و برکت فجر و یادآوری روزهای فراموش نشدنی بهمن ماه با اشاره به دستاورد شرکت مخابرات استان به ارائه گزارش در خصوص عملکرد شرکت مخابرات استان هرمزگان پرداخت . وی34 سال شكوفايي و درخشش در عرصه‌هاي علمي، فناوري و سازندگي را دستاوردهايي دانست كه تنها با حركت در مسیر ولايت امکان پذیردانست و عنوان کرد : شركت مخابرات استان پس از انقلاب رشد فزاينده‌اي داشته که اين رشد و توسعه به هيچ عنوان با گذشته قابل مقايسه نيست
میرطبا با اشاره به وضعیت تلفن ثابت در استان خاطر نشان کرد :
در حال حاضر مشعول بکار تلفن های ثابت 464500 شماره با ضریب نفوذ 9/28% می باشد که 14900 شماره آن از ابتدای سال جاری دایر شده است . وی افزود 2961 دستگاه تلفن همگانی در استان مشغول بکار می باشد . همچنین مراکز تلفن GSM روستایی شامل سوئیچ MSC,BSC و 204 سایت ( تامین ارتباط 650 روستا ) با ظرفیت k 110 می باشد .
مهندس میرطبا ظرفیت شبکه دیتای استان را 30921 پورت اعلام کرد و گفت از این تعداد 25000 پورت در حال کار و 8445 پورت آن مربوط به ADSL شرکت مخابرات می باشد که در حال حاضر 23000 مشترک ADSL فعال می باشند . وی در خصوص پروژه دفاترخدمات ICT روستایی که بحث آن نیز به طور جدی در برنامه پنج ساله چهارم مطرح شد عنوان کرد دفاتر ICT روستایی در 340 روستا تاسیس و مشغول بکار می باشند که به ارائه خدمات دیتا به روستائیان عزیز می پزدارند .
مدیر عامل شرکت مخابرات استان ادامه داد : تلفن های مشغول روستایی در استان 186558 با ضریب نفوذ 49/23 درصد می باشد که در مجموع 1223 روستاهای استان دارای ارتباط مخابراتی می باشند . میرطبا اظهارامیدواری کرد شرکت مخابرات هرمزگان بتواند امکاناتی را فراهم کند که تمام روستاهای استان از خدمات فناوری و اطلاعات بهره مند شوند .
وی همچنین در خصوص تلفن های همراه مشغول بکار عنوان کرد : تعداد تلفن های همراه در استان000/200/1 شماره شامل 230340 شماره سیم کارت دائمی و 969660 شماره سیم کارت اعتباری با ضریب 64/74 درصد می باشد که بیش از 000/160 شماره آن در سال جاری راه اندازی شده است .
میرطبا تعداد سایت های BTS درسطح شهر ، جاده و روستا را 702 سایت اعلام کرد و افزود ، از این تعداد 53 سایت در سال جاری نصب و راه اندازی شده است. مدیر عامل شرکت مخابرات استان عنوان کرد تا کنون 33 شهر یعنی تمام شهرهای استان و 1171 روستا و 90% جاد های استان به میزان 2562 کیلومتر تحت پوشش تلفن همراه قرار دارند . همچنین 160 کیلومتر از مسیر ریلی استان و 99% روستاها با جمعیت بالای 500 نفر نیز تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفته اند .
در خاتمه این گزارش مهندس احمد میرطبا مدیر عامل شرکت مخابرات هرمزگان خدمات فناوری ارتباطات و مخابرات را حق مسلم فرد فرد شهروندان دانست و افزود : فناوری ارتباطات و مخابرات به شبکه وسیع و قدرتمندی تبدیل شده است که بستری مطلوب و قابل قبول برای گسترش و ارتقای بازرگانی و فعالیت های اقتصادی ، علمی ، فرهنگی و اجتماعی جامعه می باشد .

 

 

اخبار سراسری

 

ارائه بسته ویژه «دهه فجر» توسط همراه اول

به گزارش روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران، مشترکین با اشتراک این سرویس روزانه 3 پیامک با محتوای « اشعار انقلابی» ، «وقایع انقلاب» و «مسابقه نام آوران فجر» دریافت می کنند.

این سرویس ثبت نامی بوده و علاقه مندان با ارسال کد فعالسازی به شماره «7020» مشترک سرویس می شوند.

مشترکین همراه اول می توانند جهت فعالسازی سرویس یکی از کلمات یا علائم «فجر»، «FAJR»، «انقلاب»، «ENGHELAB»، «سرود»، «SOROOD»، «؟» و یا «?» و برای غیر فعالسازی سرویس یکی از یا علائم «فجر خاموش»، «FAJR OFF»، «انقلاب خاموش»، «ENGHELAB OFF»، «سرود خاموش»، «SOROOD OFF»، «؟خاموش» و یا «?OFF» را به «7020» ارسال کنند.
تعرفه این سرویس به ازای هر پیامک دریافتی 500 ریال است.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش خدمات پیامکی پرتال همراه اول به نشانی WWW.MCI.IR مراجعه کنند.

همراه اول سيم کارت اعتباري زمستانه واگذار مي کند

به گزارش آژانس خبري صنعت ارتباطات (سينا)، همراه اول علاوه بر 50 هزار ريال اعتبار اوليه سيم کارت اعتباري، چهار بسته هديه فعال سازي براي مشترکين جديد در نظر گرفته است که يک بسته به انتخاب مشترک در دفاتر خدمات ارتباطي فعال مي شود. مشخصات بسته هاي هديه فعالسازي زمستانه از اين قرار است که در بسته شماره يک 90 دقيقه مکالمه رايگان براي مدت 3ماه و هر ماه امکان استفاده از 30 دقيقه تماس داخل شبکه همراه اول و 3 ماه سرويس آواي انتظار رايگان عرضه مي شود. 30 دقيقه مکالمه رايگان در هر ماه، مختص همان ماه بوده و مهلت استفاده از آن 30 روز پس از فعالسازي است و تماس هاي داخل شبکه شامل تماس با تلفن ثابت و تلفن هاي همراه اول است. بسته شماره دو نيز شامل 60 دقيقه مکالمه رايگان به مدت 3ماه و هر ماه امکان استفاده از 20 دقيقه تماس داخل شبکه همراه اول، 150 پيامک به مدت 3ماه و هر ماه، امکان استفاده از 50 پيامک فارسي و يا انگليسي داخل شبکه همراه اول و 3 ماه سرويس آواي انتظار رايگان با مهلت استفاده از 30 روز پس از فعالسازي است. بسته شماره سه نيز شامل 450 پيامک رايگان به مدت 3ماه و هر ماه امکان استفاده از 150 پيامک فارسي و يا انگليسي داخل شبکه همراه اول و 150 پيامک در هر ماه و بسته شماره چهار شامل 30 هزار ريال اعتبار هديه داخل شبکه همراه اول به مدت 3ماه و هر ماه امکان استفاده از 10 هزار ريال اعتبار داخل شبکه همراه اول است. مشترکين با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطي و ارائه مدارک لازم شامل اصل و تصوير کارت ملي يا شناسنامه مي توانند نسبت به ثبت نام و فعال سازي سيم کارت و هديه فعال سازي طرح زمستانه اقدام کنند. بسته هاي انتخابي قابل تعويض نيست و چنانچه مشترکان در بسته هاي 1و 2 زودتر از 3 ماه اقدام به حذف سرويس آواي انتظار کنند، فعالسازي مجدد سرويس مشمول هزينه خواهد بود.

آخرین وضعیت شبکه ی ارتباطات روستایی کشور

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در حال حاضر از مجموع 35563روستای دارای سکنه در سراسر کشور ، 34418 روستا دارای ارتباط هستند که 33317 روستا از این تعداد دارای تلفن خانگی و مابقی دارای مرکز تلفن روستایی می باشند. همچنین ارتباط رسانی به 18434 مزرعه دارای سکنه در سراسر کشور ، آمار روستاها و مزارع دارای ارتباطات ثابت را به 53 هزار روستا و مزرعه در سراسر کشور رسانده است.

براساس این گزارش 45.800 روستا نیز تحت پوشش ارتباطات سیار قرار دارد.

همچنین در حال حاضر 10 هزار دفتر ICT روستایی در سراسر کشور خدمات ارتباطی مختلفی را به جمعیت روستایی کشور ارایه می نماید. این دفاتر علاوه بر عرضه ی خدمات مختلف ارتباطی ، نظیر خدمات پست ، پست بانک ، مخابرات و ... ، ارتباط روستاها را با شبکه اینترنت فراهم ساخته و زیرساخت ارتباطی لازم برای ارایه خدمات سایر سازمانها را ایجاد کرده است و به عنوان پیشخوان خدمت در روستاها منشاء اثر می باشد.

بر مبنای این گزارش ، جمعیت بالای 100 نفر روستا و زیر 100 نفر مزرعه محسوب می شود.

 

ايران مي خواهد صحنه‌گردان بين‌المللي حوزه ICT باشد

محمد کرم پور در کارگاهي آموزشي با موضوع در مجامع بين الملل صحنه گردان باشيم ؛ درباره روابط بين الملل و نهادهاي منطقه اي و بين المللي گفت: صحنه بين الملل، صحنه بازي قدرت است و با اين نگاه است که بايد وارد اين صحنه شويم. معاون فناوري و امور بين الملل وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه کشور ايران با وجود يکپارچگي و حوزه نفوذ بالا در اين صحنه حضور يافته است، گفت: با سه تفکر در صحنه بين المللي مي توان حضور يافت، اين صحنه يک تعداد بازيگر دارد؛ يک تعداد پشت صحنه و يک تعدادي تماشاگر هستند که ما مي توانيم يکي از اين سه نقش را داشته باشيم.

وي با تاکيد بر اينکه هدف کشور صحنه گرداني در اين عرصه است، گفت: اگر هدف صحنه گرداني داشته باشيم رويکرد متفاوتي را در پيش گرفته ايم که کار ساده اي نيست. وي با اشاره به اينکه متوليان اين رشته در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات کشور بايد با همکاري و همفکري ملزومات اين هدف را ايجاد کنند، گفت: موضوعات مهم و پايدار نياز به جريان سازي مستمر دارد و بايد براي صحنه گرداني در مجامع بين الملل فعاليت حضوري و غيرحضوري خود را عميق کنيم. کرم پور با بيان اينکه در چهار سال آينده کنفرانس هاي مهمي مانند کنفرانس سران مختار 2014 کنگره بين المللي پست را در پيش داريم، گفت: بايد تلاش خود را صد چندان کنيم تا بتوانيم در صحنه گرداني موفق عمل کنيم چراکه فرصت بسيار محدودي در اختيار داريم.

 


 

<< آخرین صفحه   1 2 3 4 5 6 7   اولین صفحه >>
تقویم
اوقات شرعی

شرکت مخابرات سایر استان ها

وزارت ارتباطات وفن آوری اطلاعات

شرکت خدمات اول tct

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویئ

شركت مديريت املاك مخابرات ايران

وضعیت آب و هوا

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 7643
 بازدید امروز : 1075
 کل بازدید : 5407202
 بازدیدکنندگان آنلاين : 18
 زمان بازدید : 0/2194
صفحه اصلی. مخابرات استانها.نقشه سایت.ارتباط باما

كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به شرکت مخابرات استان هرمزگان  می باشد ©Tcih.ir . All rights reserved