نشریه پیام خلیج فارس آذر91

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/10/05  

 

 اخبار داخلی

مهندس میرطبا مدیر عامل شرکت مخابرات استان هرمزگان در گفتگو با پیام خلیج فاری آنلاین :

 گردهمایی ارتباطات سیار SC7 کشور در بندرعباس برگزار می شود .

احمد میرطبا مدیر عامل شرکت در گفتگویی که با پیام خلیج فارس آنلاین داشت با اعلام این خبرافزود: در راستای افزایش کارایی در تعاملات فیمابین شرکت مخابرات استانی با شرکت ارتباطت سیار ایران و به منظور بررسی نتایج و دستاوردهای دور اول جلسات ، نظارت بر روند اجرای برنامه ها و پروژه ها و بررسی موانع و مشکلات موجود در دستیابی به اهداف راهبردی و عملیاتی ، شرکت ارتباطات سیاردور دوم جلسات راهبری برنامه و پروژه های ارتباطات سیار در حوزه استانها را آعاز نموده است .

میرطبا گفت : این همایش که با حضور استانهای منطقه SC7 کشور شامل استانهای بوشهر ، فارس ، کهگیلویه و بویراحمد و با محوریت بازاریابی ، فروش و خدمات مشتریان ، مالی ، فنی ،مدیریت راهبردی انجام می شود روزچهارشنبه 22/9/91 به میزبانی هرمزگان در این استان برگزار می شود .

 

 تجلیل از برگزیدگان دانشگاه جامع علمی کاربردی مخابرات استان هرمزگان بمناسبت 16 آذر روز دانشجو در اولین سال راه اندازی این دانشگاه

 در مراسمی به مناسبت روز دانشجو از برترین های دانشگاه جامع علمی کاربردی مخابرات استان تجلیل و تقدیر بعمل آمد .

این مراسم که با حضور دکتر مرادی ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی ، نماینده ولی فقیه در دانشگاههای استان و روسای مراکز دانشگاهی سراسر استان در سالن غدیر برگزار شد آقایان اسلام صادقی کارشناس فرهنگی روابط عمومی در امور فرهنگی، حسن محیط در رشته ورزشی ، مجید رضایی در رشته کار آفرینی و خانم  فاطمه غلامی در رشته علمی لوح سپاس دریافت کردند .

در بخشی از این لوح سپاس آمده است :

تلاش و همت ستودنی شما توفیق الهی و گامی بلند در راستای اهداف عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی است .

گفتی است در حال حاضر 256 نفر در رشته های ICT- IT – شبکه های کامپیوتری و ارتباطات داده ها در دانشگاه علمی کاربردی مخابرات استان درحال تحصیل می باشند .

 

 برگزاری دور دوم جلسه راهبری برنامه ها و پروژه های استانی شرکت ارتباطات سیار با حضور استانهای منطقه SC7 کشوردر استان هرمزگان

 به گزارش روابط عمومی مخابرات استان هرمزگان همایش شرکت ارتباطات سیار SC7 کشور به منظور بررسی نتایج و دستاوردهای دور اول  این جلسات و نیز نظارت بر روند اجرای برنامه ها و پروژ ه ها و بررسی موانع و مشکلات موجود در دستیابی به اهداف راهبردی و عملیاتی با حضور ، مهردادی رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات سیار ، مهندس وحید صدوقی مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار و سایر مدیران و روسای ادارات شرکت ارتباطات سیار و  استانهای بوشهر ، فارس ، کهگیلوئیه و بو یر احمر در استان هرمزگان برگزار شد  .

در این گردهمایی یک روزه، ابتدا مهندس احمد میرطبا مدیر عامل شرکت مخابرات استان  ضمن خوشامد گویی به حاضرین جلسه به موقعیت استراتژیک و، حساس و اقتصادی استان اشاره کرد و ابراز داشت : با عنایت به پتانسیل های  بسیار مهم ، این استان مرزی نیاز به توجه ویژ ه ای به جهت توسعه زیر ساختهای ارتباطی تلفن همراه  دارد .

در ادامه این نشست مدیران سایر استانها به بیان  نقطه نظرات خود در خصوص تلفن همراه در استانهای خود پرداختند . 

مهندس بابک تراکمه معاون برنامه ریزی فنی و اقتصادی شرکت مخابرات ایران و مدیرعامل سابق استان هرمزگان نیز که در این گردهمایی شرکت داشت در سخنانی ضمن ارائه رهنمودهایی خواستار تعامل و همدلی هر چه بیشتر مدیران و کارکنان شرکت ارتباطات سیار و استانها شد و عنوان کرد امروز دستیابی به در آمد بیشتر و رضایت مشتریان جزء در سایه این تعامل و همکاری امکان پذیر نمی باشد .

 

برگزاری گردهمایی سراسری مسئولین حراست شرکت مخابرات ایران در بندرعباس

گردهمایی  سراسری مسؤلین و کارشناسان حوزه حفاظت فناوری اطلاعات حراست های تابعه دفتر مرکزی حراست شرکت مخابرات ایران در سالن اجتماعات مخابرات استان هرمزگان برگزار شد .

این همایش که با حضور احمدیان مدیر کل دفتر مرکزی حراست شرکت مخابرات ایران ، صداقت مدیر کل صیانت و خدمات حراستی ، بارانی مدیریت کل حراست استان هرمزگان و جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه حفاظت فناوری اطلاعات تشکیل شد ، مسائل فنی  IT ، شبکه داخلی حراستها ، ارائه نرم افزار های جدید و حملات سایبری و امنیت شبکه ها مورد  بحث و بررسی قرار گرفت .

در ابتدای مراسم افتتاحیه این همایش مهندس مریدی نژاد معاون نگهداری و بهره برداری  به نمایندگی از مدیر عامل شرکت مخابرات هرمزگان ضمن خوشامد گویی و تقدیر از حضور مسئولان حراستها در این گردهمایی ، موقعیت استراتژیک و اقتصادی استان هرمزگان را مورد اشاره قرارداد و عنوان کرد : یکی از زیرساختهای اساسی جهت توسعه کشور ارتباطات و فناوری اطلاعات است که استان هرمزگان به لحاظ جایگاه حساس آن نیاز به توجه ویژه ای دارد .

در ادامه احمدیان مدیر کل دفتر مرکزی حراست شرکت مخابرات ایران نیز طی سخنانی شاخصه های فضای سایبری را مورد بررسی قرار داد وخاطر نشان کرد : فضای سایبری  نسل سوم رسانه ها ست که در اختیار همگان است . وی جنگ در فضای سایبری را بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد : در جنگ نرم افکار و اندیشه ها و دلها اشغال می شود که ماهواره و اینتر نت نیز سربازان این جنگ بدون هزینه هستند .

بارانی مدیر حراست استان هرمزگان به عنوان سخنران بعدی این همایش وظایف حراستها را در سازمانها وظیفه ای خطیر دانست و عنوان کرد : مهمترین رسالت حراستها حفظ انسجام و وحدت مقابل تهاجم دشمنان داخلی و خارجی است که این امر نیاز به کنترل و نظارت و تعامل سازنده و موثر بین کارمندان یک سازمان و نهاد حراست می باشد .

صداقت مدیر کل صیانت و خدمات حراستی نیز بعنوان آخرین سخنران این همایش در مورد انواع نرم افزارها ، اتوماسیون مکاتبات اداری – تهیه بانک اطلاعاتی کارکنان و مباحث فنی it توضیحاتی را برای حضار ارائه کرد

خاطر نشان می گردد این همایش دو روزه با برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع حفاظت فناوری اطلاعات IT جهت کارشناسان و مسئولان حوزه حفاظت فناوری اطلاعات در شهر بندرعباس ادامه می یابد .

حکم قهرمانی  فرزند همکار

 المیرا سرداری کبیر فرزند همکار عزیز خانم زهرا ایجادی رئیس اداره برنامه و بودجه در مسابقات باشگاهی سوپر لیگ  تنیس روی میز به مقام نائب قهرمانی کشوردست یافت . وی همچنین به مسابقات جام فجر در آکادمی تهران نیز دعوت شده است .

روابط عمومی و شورای فرهنگی شرکت مخابرات استان هرمزگان این موفقیت ارزشمند را به ایشان و خانواده محترمشان تبریک عرض می نماید .

توسعه شبکه تلفن همراه استان

در فاز 5 توسعه تلفن همراه استان 161 سایت اضافه ، 58 سایت دو بانده و 400  سایت دیگر ، جایگزین سامانه های قبلی BTS تلفن همراه درهرمزگان می شود.

مهندس میرطبا مدیر عامل شرکت مخابرات هرمزگان در حاشیه همایش منطقه ای تلفن همراه استانها با حضور مدیران و کارشناسان تلفن همراه استانهای فارس ، بوشهر ، کهگیلویه و بویر احمد در بندرعباس گفت : با کلید خوردن پروژه فاز 5   توسعه تلفن همراه استان هرمزگان که بهر ه برداری از آن  تقریبا ًیکسال به طول خواهد انجامید 161 سایت اضافه ، 58 سایت دو بانده و 400 سایت دیگر جایگزین سامانه های قبلی BTS تلفن همراه استان می شود.

لازم به ذکر است در جلسه اي كه به همين منظور برگزار شد، وضعيت كمي و كيفي اين پروژه نیز مورد بحث و بررسي قرار گرفت و تصميمات لازم در اين زمينه اتخاذ گرديد. همچنين نحوه اجراي پروژه  فاز 5 و راهكارها و برنامه ريزي هاي لازم مورد تاييد قرار گرفت.

گفتني است در حال حاضر یک میلیون و دویست و هشتاد و پنج هزار شماره تلفن همراه در استان هرمزگان مشغول بكار است و ضريب نفوذ تلفن همراه  نیز در اين استان 80 درصد می باشد. که با 700 سایت BTS تلفن همراه پشتیبانی می گردد .

تشریح عملکرد 9 ماهه شرکت مخابرات استان هرمزگان

 مهندس میرطبا: هرمرگان قابلیت تبدیل شدن به شاهراه ارتباطی کشور دارد

 احمد میرطبا مدیر عامل شرکت مخابرات در گفتگو با نشریه پیام خلیح فارس آنلاین به تشریح عملکرد 9 ماهه این شرکت پرداخت و گفت :

حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله بخش هایی است که در تحقق سند چشم انداز 20 ساله نقش محوری و کلیدی دارد. وی افزود: بنابراین در کنار توسعه ی داخلی نباید این مهم را از نظر دور داشت که موقعیت سوق الجیشی استان قابلیت تبدیل شدن به شاهراه ارتباطی کشور را دارد.

میرطبا ادامه داد: هنگام آغاز به کار دولت نهم استان دارای249932 شماره تلفن ثابت بود که این میزان تا دی ماه سال 91 به462242 مشترک رسیده است یعنی بیش از 212310 شماره عملکرد .

در بخش تلفن همراه نیز89933 نفر مشترک داشتیم که این تعداد هم اکنون به000/1290 مشترک افزایش یافته است یعنی1200067 شماره عملکرد ، که ضریب نفوذ تلفن همراه را به 80 درصد رسانده است .

وی خاطر نشان کرد در حال حاضر 700 سایت BTS شبکه تلفن همراه استان را پشتیبانی می کند .

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مخابرات هرمزگان افزود: در خصوص موضوع مهم ICT روستایی و اینترنت که یکی به دلیل توجه خاص دولت به مناطق محروم و دیگری سرعت نفوذ و خبر ساز بودن آن در تحلیل عملکرد دولت از اهمیت ویژه ای برخوردار است این دو بخش نیز با رشد چمشکیری رو به رو بوده است . به گونه ای که در شهریور ماه 84 همزمان با شروع به کار دولت نهم1032 روستا دارای ارتباط بوده اند که هم اکنون این میزان به1223روستا رسیده است . وی گفت تا شهریور سال 84 هیچ روستایی در استان از خدمات دفاتر ICT روستایی بهره مند نبود اما هم اکنون 340 روستای استان دارای ICT هستند که خدمات دولت الکترونیک و پیشخوان دولت را به روستاییان عزیز ارائه می نمایند.

مهندس میرطبا در ادامه گفت: در بخش توسعه شبکه فناوری اطلاعات هم اکنون کلیه شهرها دارای سیستم انتقال اطلاعات اینترنت می باشند. همچنین تعداد مشترکین دیتا24026 و پورتهای واگذار شده در استان22004 پورت می باشد.

وی خاطرنشان کرد: 11 بند از مصوبات دوره های قبلی سفر هئیت دولت به استان در حوزه مخابرات شامل تلفن ثابت ،برقراری ارتباط تلفن خانگی  روستاها ، توسعه شبکه تلفن همراه و  دیتا و تجهیز روستاها  به دفاتر ICT روستایی ، پوشش کامل ارتباطی تلفن همراه در جاده های استان،به روز رسانی واگذاری تلفن ثابت و اتصال کلیه شهرهای استان به فیبر نوری کشور بوده است که تمامی این تعهدات به یاری خداوند متعال و زحمات کارشناسان و متخصصان متعهد شرکت مخابرات استان بطور کامل محقق شده است .

 

 بازدید مدیر عامل شرکت مخابرات استان از بندر جاسک

احمد میرطبا مدیر عامل شرکت مخابرات استان و هیئت همراه  جهت بررسی و رفع مشکلات مخابراتی به شهرستان جاسک سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی مخابرات استان در این بازدید مدیر عامل شرکت  ضمن بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای لازم  خواستار رسیدگی فوری به مراکز تلفنی و خدمات بهتری به شهروندان و مشترکان شهرستان جاسک شد .  

در این دیدار مهندس حسین رئیسی چاهستانی رئیس مخابرات شهرستان جاسک به ارائه گزارشی مبسوطی از عملکرد حوزه کاری خود پرداخت و از حضور مدیر عامل مخابرات استان و هیئت همراه به این شهرستان تشکر و قدردانی کرد .

همچنین در ادامه این سفر یکروزه که مهندس آرامی مدیر بازاریابی و مهندس زهرا ایجادی رئیس اداره برنامه ریزی و بودجه نیز مدیر عامل شرکت مخابرات استان را همراهی می کردند با حضور در دفتر امام جمعه و فرماندار شهرستان جاسک ضمن بحث و تبادل نظر به بررسي مشکلات فراروي مراکز تلفن شهرستان جاسک به خصوص محله یکبنی و جاسک کهنه پرداختند .

همچنین احمد میرطبا درجلسه ای که با حضور کارمندان اداره مخابرات جاسک برگزار شد ضمن تشریح سیاستها و استراتژی های شرکت مخابرات به سوالات حاضرین در خصوص مسائل و مشکلات رفاهی و درمانی پاسخ دادند .

 

 

اخبار سراسری

همراه اول همين امسال وارد بورس مي‌شود


مجمع عمومي فوق العاده شرکت ارتباطات سيار ايران، چهارشنبه گذشته در محل اين شرکت برگزار شد و در آن، سهامداران شرکت تصويب کردند که اعضاي هيات مديره شرکت ارتباطات سيار ايران مي تواند پنج يا هفت نفر باشد. فناوران سيدمصطفي سيد هاشمي، رييس هيات مديره شرکت مخابرات ايران با اعلام اينکه مجمع عمومي فوق العاده شرکت ارتباطات سيار ايران با حضور بيش از 92 درصد سهامداران به منظور تغيير مفاد اساسنامه برگزار شده است، افزود: براساس تصميم اعضاي مجمع تعداد اعضاي هيات مديره شرکت ارتباطات سيار ايران مي تواند پنج يا هفت نفر باشد که با توجه به اين موضوع به زودي با برگزاري جلسه فوق العاده ديگري دو نفر به اعضاي هيات مديره همراه اول اضافه خواهند شد. وي در خصوص اسامي افرادي که به هيات مديره همراه اول افزوده خواهند شد، گفت: اين موضوع تا زمان برگزار شدن جلسه مجمع نامشخص است و فعلا فرد خاصي مد نظر ما نيست. 68 درصد سيم کارت هاي روشن از آن همراه اول در اين مجمع که دستور جلسه، اصلاح مفاد اساسنامه عنوان شده بود، رييس مجمع با ذکر دلايل پيشنهاد افزايش تعداد اعضاي هيات مديره گفت: همراه اول در راستاي تغيير و تحولات ساختاري، پيگيري حقوق مشتريان و منافع سهامداران نيازمند هيات مديره اي با تخصص هاي بيشتر است تا از يک طرف برنامه ها و استراتژي هاي کلان شرکت به نحو موثري تدوين شود و از طرف ديگر هر يک از اعضاي هيات مديره با تخصص هايي که دارند ناظر بر اجراي درست و مطلوب اين استراتژي ها در سطح شرکت باشند؛ لذا نيازمند آن هستيم که هيات مديره ظرفيت بيشتري داشته باشد.

پس از جلسه راي گيري وحيد صدوقي، مديرعامل اپراتور اول در گزارش کوتاهي وضعيت سهام همراه اول را تشريح کرد. صدوقي گفت: درآمد هشت ماهه همراه اول در سال جاري سه هزار و 880 ميليارد تومان بوده است که نسبت به همين بازه زماني در سال گذشته 18 درصد رشد داشته است. وي افزود: کل هزينه هاي شرکت در مقطع زماني مذکور دو هزار و 460 ميليارد تومان بوده که 65درصد هزينه هاي پيش بيني شده را شامل مي شود. صدوقي از تحقق 95درصد درآمدهاي غيرعملياتي خبر داد و گفت: درآمدهاي غيرعملياتي در هشت ماهه اخير 319 ميليارد تومان بوده که رشد 88 درصدي را نسبت به سال گذشته نشان مي دهد.

صف خرید برای سهام مخابرات

به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات ایران علت های مختلفی همچون گزارش های مثبت سوددهی همراه اول افزایش نرخ مکالمه تلفن ثابت ، سکون چند ماهه سهام مخابرات ایران و قابلیت رشد آن و پایداری سهام مخابرات از عوامل افزایش قیمت سهام مخابرات می باشد.
به تبع افزایش قیمت سهام مخابرات ایران سهامداران این شرکت همچون بانک پارسیان ، بانک سینا نیز در حوزه بانکی ها با اقبال بیشتری روبرو شده اند.  لازم به ذکر است امروز چهارشنبه صف خریدی در صدر 45 میلیون سهم برای سهام مخابرات ایران تشکیل شده است.


همراه اول همين امسال وارد بورس مي‌شود

مجمع عمومي فوق العاده شرکت ارتباطات سيار ايران، چهارشنبه گذشته در محل اين شرکت برگزار شد و در آن، سهامداران شرکت تصويب کردند که اعضاي هيات مديره شرکت ارتباطات سيار ايران مي تواند پنج يا هفت نفر باشد. فناوران سيدمصطفي سيد هاشمي، رييس هيات مديره شرکت مخابرات ايران با اعلام اينکه مجمع عمومي فوق العاده شرکت ارتباطات سيار ايران با حضور بيش از 92 درصد سهامداران به منظور تغيير مفاد اساسنامه برگزار شده است، افزود: براساس تصميم اعضاي مجمع تعداد اعضاي هيات مديره شرکت ارتباطات سيار ايران مي تواند پنج يا هفت نفر باشد که با توجه به اين موضوع به زودي با برگزاري جلسه فوق العاده ديگري دو نفر به اعضاي هيات مديره همراه اول اضافه خواهند شد. وي در خصوص اسامي افرادي که به هيات مديره همراه اول افزوده خواهند شد، گفت: اين موضوع تا زمان برگزار شدن جلسه مجمع نامشخص است و فعلا فرد خاصي مد نظر ما نيست. 68 درصد سيم کارت هاي روشن از آن همراه اول در اين مجمع که دستور جلسه، اصلاح مفاد اساسنامه عنوان شده بود، رييس مجمع با ذکر دلايل پيشنهاد افزايش تعداد اعضاي هيات مديره گفت: همراه اول در راستاي تغيير و تحولات ساختاري، پيگيري حقوق مشتريان و منافع سهامداران نيازمند هيات مديره اي با تخصص هاي بيشتر است تا از يک طرف برنامه ها و استراتژي هاي کلان شرکت به نحو موثري تدوين شود و از طرف ديگر هر يک از اعضاي هيات مديره با تخصص هايي که دارند ناظر بر اجراي درست و مطلوب اين استراتژي ها در سطح شرکت باشند؛ لذا نيازمند آن هستيم که هيات مديره ظرفيت بيشتري داشته باشد.

پس از جلسه راي گيري وحيد صدوقي، مديرعامل اپراتور اول در گزارش کوتاهي وضعيت سهام همراه اول را تشريح کرد. صدوقي گفت: درآمد هشت ماهه همراه اول در سال جاري سه هزار و 880 ميليارد تومان بوده است که نسبت به همين بازه زماني در سال گذشته 18 درصد رشد داشته است. وي افزود: کل هزينه هاي شرکت در مقطع زماني مذکور دو هزار و 460 ميليارد تومان بوده که 65درصد هزينه هاي پيش بيني شده را شامل مي شود. صدوقي از تحقق 95درصد درآمدهاي غيرعملياتي خبر داد و گفت: درآمدهاي غيرعملياتي در هشت ماهه اخير 319 ميليارد تومان بوده که رشد 88 درصدي را نسبت به سال گذشته نشان مي دهد.

مديرعامل همراه اول با اعلام اينکه EPS امسال 918 تومان است گفت: به اين ترتيب در هشت ماهه اول امسال 5/69 درصد سود محقق شده است که نسبت به همين بازه زماني در سال گذشته پنج درصد رشد را نشان مي دهد. صدوقي گفت: همراه اول از سال 83 تاکنون هيچ گونه افزايش تعرفه نداشته است و از ميان 800 اپراتور جهان از نظر پايين بودن تعرفه مکالمه قبل از هند و يکي مانده به آخر است.وي با بيان اينکه در تلاش هستيم امسال از فرا بورس وارد بورس شويم گفت: البته فرا بورس علاقمند نيست که از آن بازار خارج شويم. با ورود به بورس کل ماليات قابل پرداخت شرکت بيش از يک درصد کاهش مي يابد که به نفع شرکت است. صدوقي افزود: امسال همراه اول يکهزار 200 ميليارد تومان سرمايه گذاري کرده است که بيشتر سرمايه گذاري ها در زمينه آماده سازي ارايه نسل هاي آينده است. البته صددرصد شبکه Core همراه اول تا يک ماه آينده نوسازي مي شود.وي با اشاره به سهم بازار همراه اول در کشور گفت: ما امسال بيش از 9 ميليون مشترک جديد جذب کرده ايم در حال حاضر سهم بازار ما در کشور 68 درصد سيم کارت هاي روشن است.صدوقي با اشاره به تمديد دوره انحصار اپراتور سوم گفت: بنا به دلايل کارشناسي ما اين افزايش دوره انحصار را قبول نداريم و آن را به نفع مردم و کشور نمي دانيم. اين موضوع را بدون سروصدا از طريق مراجع قانوني پيگيري مي کنيم.گفتني است، همراه اول از 28 آذر ماه سال 89 با سرمايه اسمي 206ميليارد تومان وارد بازار فرابورس شد. هم اکنون اعضاي هيات مديره اين شرکت شامل وحيد صدوقي، مسعود مهردادي، مظفر پوررنجبر، ناصر يوسف پور و رسول سراييان است. بر اساس اين گزارش در حال حاضر صدوقي مديرعامل، مهردادي، رييس هيات مديره و پوررنجبر، نايب رييس هيات مديره اين شرکت هستند.

 

<< آخرین صفحه   1 2 3 4 5 6 7 8   اولین صفحه >>
تقویم
اوقات شرعی

شرکت مخابرات سایر استان ها

وزارت ارتباطات وفن آوری اطلاعات

شرکت خدمات اول tct

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویئ

شركت مديريت املاك مخابرات ايران

وضعیت آب و هوا

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 7999
 بازدید امروز : 1087
 کل بازدید : 5407214
 بازدیدکنندگان آنلاين : 20
 زمان بازدید : 0/1250
صفحه اصلی. مخابرات استانها.نقشه سایت.ارتباط باما

كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به شرکت مخابرات استان هرمزگان  می باشد ©Tcih.ir . All rights reserved