نشریه پیام خلیج فارس مهر91

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/07/23  

اخبار داخلی استان


آیین تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت مخابرات استان هرمزگان برگزار شد.

 

آیین تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت مخابرات استان هرمزگان با حضور مهندس پور رنجبر مدیر عامل شرکت مخابرات ایران ،استاندار هرمزگان، مدیران دستگاههای اجرایی استان ، کارکنان و بازنشستگان شرکت مخابرات در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات استان در این آئین که با حضور مهندس مظفر پوررنجبر مدیر عامل شرکت مخابرات ایران،ابراهیم عزیزی استاندار و جمعی از مسئولان استانی و کارکنان شرکت مخابرات برگزار  شد، مهندس احمد میرطبا بعنوان مدیر عامل شرکت مخابرات استان معرفی شد و از زحمات مهندس بابک تراکمه تقدیر بعمل آمد.

اولین سخنران این مراسم مهندس تراکمه بود که ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس به بیان تشریح عملکرد 2 ساله خود پرداخت وابراز داشت : اگر در این مدت موفقیتی حاصل شده مرهون زحمات تمام مسئولان و همکاران بوده است که در اینجا از تمام مسئولان استان و همکاران تقدیر و تشکر می کنم . وی ضمن تبیین اهداف آینده معاونت برنامه ریزی فنی و اقتصادی ، برای مهندس میرطبا آرزوی توفیق کرد و گفت :  مدیرعامل جدید با توکل به خداوند و تکیه بر دانش و تجارب ارزشمند خود و همکاری همکاران، ادامه دهنده خدمات ارزنده شرکت باشد و گام های روبه جلویی در زمان مدیریت ایشان برداشته شود.  تراکمه ابراز امیدواری کرد بتواند در سمت جدید ( معاون برنامه ریزی فنی و اقتصادی شرکت مخابرات ایران)به عنوان یک هرمزگانی قدردان زحمات مجموعه شرکت مخابرات استان باشد .

در ادامه مهندس مظفر پوررنجبر، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران به سخنرانی پرداخت. وی در ابتدا سخنانش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ گفت : با وجود خصوصی سازی شرکت مخابرات و فاقد توجیه اقتصادی بودن ظاهری تعدادی از طرح ها، مدیریت این شرکت منافع دراز مدت را ملاک قرار داده و پایداری خود را در گرو خدمات رسانی به مناطق نیازمند و دوردست می داند.
پوررنجبر  ادامه داد:یکی از مصادیق عملی شدن این تفکر را اعطای تلفن های جی اس ام (موبایلی )به خانه های روستایی دانست که بر اساس تفکر پایداری و منافع دراز مدت محقق شده است.
مدیرعامل مخابرات ایران اضافه کرد:تمهیداتی اندیشیده شده تا در آینده نزدیک مشترکین مخابرات بتوانند تمامی خدمات و سرویس های مورد نظر خود را در یک مراجعه و به صورت متمرکز دریافت کنند.
پوررنجبر همچنین اظهار داشت:بر اساس سیاست های مشتری مدارانه ،ایجاد معاونت کسب و کار (ارزیابی )در شرکت های مخابرات استانی به تازگی آغاز شده و به این ترتیب ارائه خدمات به مردم و پاسخگویی به آنان دارای متولی مشخص خواهد بود.
وی با اشاره به انتصاب مدیرعامل مخابرات هرمزگان به عنوان معاون فنی ،اقتصادی و برنامه ریزی مخابرات ایران تصریح کرد:مهمترین ماموریت این معاونت تدوین راهبردهای شفاف سازی و پاسخگویی به مردم است که می تواند نقطه خیزش شرکت مخابرات به اهداف بلند مدت آن باشد.
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران تاکید کرد: مخابرات فقط به دست مخابراتی ها توسعه می یابد و برای رسیدن به این توسعه باید رابطه متولی و مدیران شرکت با کارکنان آن شفاف تر و مستقیم تر از وضعیت فعلی باشد.
مدیرعامل مخابرات ایران یادآور شد: در بستر خصوصی سازی باید سازمان به حوزه های مختلف تقسیم شده و تکلیف پاسخگویی در هر حوزه نیز روشن گردد.

 در ادامه مراسم ابراهیم عزیزی استاندار هرمزگان با ایراد سخنانی در جمع کارکنان شرکت مخابرات ضمن گرامیداشت ایثار و از خودگذشتگی دلیرمردان هشت سال دفاع مقدس از اهمیت بالای ارتباطات در جوامع امروزی گفت و عنوان کرد کرد برای رفع مشکلات ارتباطی در شرق استان بایستی اهتمام بیشتری معمول داشت .

وی همچنین گفت : در سال های اخیر مخابرات هرمزگان پیشرفت های بسیار خوبی را تجربه کرده و شایسته است با فراهم کردن زیرساختها زمینه رضایتمندی بیش از پیش مردم فراهم شود تا در حسرت سرعت اینترنت سایراستان ها نمانند.
نماینده عالی دولت در هرمزگان همچنین خواستار گسترش پوشش و ضریب نفوذ شبکه تلفن همراه در جاده های استان و توجه بیشتر به کمبودهای مخابراتی در شرق استان شد.
عزیزی تقویت زیرساخت های مخابراتی در استان هرمزگان را دارای اهمیت ملی توصیف و اضافه کرد تردد روزانه شش هزار وسیله نقلیه سنگین از جاده استان بخشی از جایگاه و کارکرد استان در اقتصاد ملی را نشان می دهد و بدیهی است امکانات آن در حوزه مخابراتی نیز باید متناسب با این جایگاه باشد.
 مهندس میرطبا نیز طی سخنانی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آرزوی طول عمر با عزت همراه با صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری ضمن تشکر از حسن اعتماد مدیران شرکت مخابرات ایران خاطر نشان کرد : یکی از زیرساختهای اساسی جهت توسعه کشور ارتباطات و فناوری اطلاعات است بطوریکه بدون آن هیچ فعالیتی قابل تصویر نیست . میرطبا با بیان اینکه شرکت مخابرات تغییرات اساسی زیادی را تا کنون به همراه داشته است افزود : در تغییر ساختار و خصوصی شدن میبایست منافع شرکا و سهامداران راتامین نمود و سرمایه گذاری هزینه مستلزم درآمدو سود می باشد مدیر عامل جدیدشرکت مخابرات استان درادامه چند مورد از مهمترین اولویت ها و برنامه های خود را در سمت جدید اعلام کرداخبار تکمیلی این در ادامه این آئین حکم مدیرعامل جدید قرائت و مهندس میرطیا رسما به عنوان مدیرعامل شرکت مخابرات هرمزگان  و مهندس تراکمه عنوان معاون برنامه ریزی فنی و اقتصادی شرکت مخابرات ایران معرفی شدند .

لازم به ذکر است درپایان مراسم لوحهای تقدیر به پاس خدمات ارزنده بابک تراکمه از طرف ارگانهای مختلف در طول خدمت در شرکت مخابرات هرمزگان به ایشان اهداء گردید .

 

ابراهیم عزیزی استاندار استان هرمزگان در مراسم تودیع و معارفه مدیران مخابرات هرمزگان که با حضور مدیرعامل مخابرات کشور برگزار شد گفت :در سال های اخیر مخابرات هرمزگان پیشرفت های بسیار خوبی را تجربه کرده و شایسته است با فراهم کردن زیرساختها زمینه رضایتمندی بیش از پیش مردم فراهم شود تا در حسرت سرعت اینترنت سایراستان ها نمانند.
نماینده عالی دولت در هرمزگان همچنین خواستار گسترش پوشش و ضریب نفوذ شبکه تلفن همراه در جاده های استان و توجه بیشتر به کمبودهای مخابراتی در شرق استان شد.
وی تقویت زیرساخت های مخابراتی در استان هرمزگان را دارای اهمیت ملی توصیف و اضافه کرد:تردد روزانه شش هزار وسیله نقلیه سنگین از جاده استان بخشی از جایگاه و کارکرد استان در اقتصاد ملی را نشان می دهد و بدیهی است امکانات آن در حوزه مخابراتی نیز باید متناسب با این جایگاه باشد.
در این مراسم بابک تراکمه مدیرعامل سابق مخابرات هرمزگان به عنوان معاون فنی ،اقتصادی و برنامه ریزی مخابرات ایران و احمد میرطبا به عنوان مدیرعامل جدید مخابرات هرمزگان معرفی شد.

مظفر پوررنجبر در حاشیه مراسم تودیع و معرفی مدیران عامل مخابرات هرمزگان افزود: با وجود خصوصی سازی شرکت مخابرات و فاقد توجیه اقتصادی بودن ظاهری تعدادی از طرح ها، مدیریت این شرکت منافع دراز مدت را ملاک قرار داده و پایداری خود را در گرو خدمات رسانی به مناطق نیازمند و دوردست می داند.
وی ادامه داد:یکی از مصادیق عملی شدن این تفکر را اعطای تلفن های جی اس ام (موبایلی )به خانه های روستایی دانست که بر اساس تفکر پایداری و منافع دراز مدت محقق شده است.
مدیرعامل مخابرات ایران اضافه کرد:تمهیداتی اندیشیده شده تا در آینده نزدیک مشترکین مخابرات بتوانند تمامی خدمات و سرویس های مورد نظر خود را در یک مراجعه و به صورت متمرکز دریافت کنند.
این مسئول همچنین اظهار داشت:بر اساس سیاست های مشتری مدارانه ،ایجاد معاونت کسب و کار (ارزیابی )در شرکت های مخابرات استانی به تازگی آغاز شده و به این ترتیب ارائه خدمات به مردم و پاسخگویی به آنان دارای متولی مشخص خواهد بود.

وی با اشاره به انتصاب مدیرعامل مخابرات هرمزگان به عنوان معاون فنی ،اقتصادی و برنامه ریزی مخابرات ایران تصریح کرد:مهمترین ماموریت این معاونت تدوین راهبردهای شفاف سازی و پاسخگویی به مردم است که می تواند نقطه خیزش شرکت مخابرات به اهداف بلند مدت آن باشد.
پوررنجبر تاکید کرد: مخابرات فقط به دست مخابراتی ها توسعه می یابد و برای رسیدن به این توسعه باید رابطه متولی و مدیران شرکت با کارکنان آن شفاف تر و مستقیم تر از وضعیت فعلی باشد.
مدیرعامل مخابرات ایران یادآور شد:در بستر خصوصی سازی باید سازمان به حوزه های مختلف تقسیم شده و تکلیف پاسخگویی در هر حوزه نیز روشن گردد.

 

 

خشم و انزجار کارکنان شرکت مخابرات استان هرمزگان از انتشار فيلم توهين آميز به ساحت نوراني پيامبر گرامي اسلام (ص)

به گزارش روابط عمومی ، کارکنان و بسبیجیان شرکت مخابرات استان در پی اقدام ننگین استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و محكوميت عمل زشت، پليد و غير انساني انتشار فيلم موهن آمريكايي اسرائيلي و توهين به ساحت نوراني پيامبر اعظم (ص) همچون سایر ملت بزرگ ایران و جهان اسلام دست به راهپيمايي  اعتراض آميز زدند و با با مشتانی گره کرده با سر دادن شعارهایی علیه استکبار جهانی این اقدام بی‌شرمانه دشمنان اسلام را محکوم ‌کردند و نفرت و انزجار خود را از این اين عمل غير انساني نشان دادند

وخواستار مجازات عاملین این اقدام شرم آور و حفظ حقوق مسلمین در کل دنیا شدند.

 

هدیه ویژه مخابرات استان و همراه اول به حجاج بیت الله الحرام

مخابرات استان به حجاج سیم کارت رایگان همراه اول هدیه می دهد

عبدالنور عفوری رئیس اداره کنترل و نظارت بر امور مشترکین و متقاضیان با اعلام این خبر گفت: شرکت مخابرات استان به حجاج آماده اعزام به حج تمتع امسال سیم کارت رایگان همراه اول با مبلغ 20 هزار ریال شارژ و تعرفه ویژه در بسته بندی های مناسب و و با نام خودشان اهدا ء کرد.

غفوری افزود مخابرات استان جهت رفاه حال زائرین بیت الحرام با حضور در جلسات حجاج و سازمان حج و زیارت و ایجاد ایستگاههای اطلاع رسانی همراه اول در فرودگاه بندرعباس و فروش شارژ خدمات رسانی  کرد .

گفتنی است استان هرمزگان اولین استانی است که طرح اهداء سیم کارت رایگان را در بین حجاج  بیاده کرده است .

 

جلسه آموزشی نحوه ارتباط در روابط بین الملل با حضور مدیران و کارشناسان شرکت مخابرات استان هرمزگان و با سخنرانی دکتر بیدار مغز در قالب ویدئو کنفرانس برگزار شد .

در این نشست که چند ساعتی نیز به طول انجامید نحوه ارتباط در روابط بین الملل و سازمانها در هنگام سفر به خارج از کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

 

  در نشستی با حضور مهندس میرطبا مدیر عامل مخابرات استان و جمعی از مدیران شرکت ، هاشم حاتمی به عنوان رئیس اداره طرح ومهندسی ، افشین آتش جامه به عنوان رئیس مرکزتلفن شهید بهشتی و ابراهیم مومنی به عنوان رئیس اداره رایانه منصوب شدند . در این جلسه همچنین از خدمات پیشین آقای آتش جامه و حاتمی در مرکز شهید بهشتی و خانم سیف وند در اداره رایانه قدردانی بعمل آمد .

در ابتدای این جلسه مهندس احمد میرطبا مدیر عامل مخابرات استان ضمن اشاره به مسائل و مشکلات مراکز تلفن شهری بندرعباس از مرکز شهید بهشتی به عنوان یکی از قدیمی و اصلی ترین مراکز تلفن استان یاد کرد و اظهار داشت : هشتاد درصد از درآمدهای و بهره وری را مشترکین مرکز شهید بهشتی ایجاد می کنند  ، پس باید در ارائه خدمات مخابراتی به علت درآمد بالادر این مرکز توجه ویژه ای داشت  که امید است مسئولین این مرکز مهم با اطلاعات کافی در بهبود سرویس ها و کمک همکاران از هیچ تلاشی دریغ نکنند .

مدیر عامل شرکت مخابرات همچمین از حوزه توسعه و مهندسی به عنوان خط مقدم فکر و اندیشه یاد کرد و افزود این حوزه درجایگاه ویژه ای قراردارد که با کار و تلاش در زمینه فناوری و علم روز می توانیم میزان درآمد و بهره وری را افزایش دهیم .

احمد میرطبا اداره رایانه را نیز مهمترین رکن شرکت مخابرات دانست و عنوان کرد پیش برنده هر سیستمیIT است  که باید با جدیت به آن پرداخت چراکه در غیر اینصورت پروژه در دست اقدام زمان بر و هزینه آور خواهد بود و این موضوع مستلزم آن است که تمام گزارشات بر اساس نرم افزار و اطلاعات اولیه باشد تا تصمیمات متخذه با خطا و اشتباه همراه نباشد و بتوان با کمک فناوری و علم روز اطلاعات لازم را کسب کرد .  

 در ادامه این جلسه افشین آتش جامه رئیس جدید مرکز شهید بهشتی ، هاشمی حاتمی رئیس اداره طرح و مهندسی و ابراهیم مومنی رئیس اداره رایانه ضمن سخنانی به بیان دیدگاه و برنامه های خود پرداختند . 

 

حضور مدیر ارتباطات سیار استان در برنامه رادیوئی صدای خلیج فارس

مهندس امیر ساحلی یگانه در گفتگوی رادیوئی پیگیری خبر ساعت4 بعد ازظهر صدای خلیج فارس ضمن ارائه گزارش در خصوص وضعیت تلفن همراه در استان به سوالات و ابهامات مطرح شده پاسخ گفت . یگانه در این گفتگوی زنده رادیویی تعداد تلفن های مشغول بکار استان را 1040000شماره برشمرد که این رقم ضریب نفوذ همره استان را به 65 درصد رسانده است . مدیر ارتباطات سیار همچنین جاده های تحت پوشش تلفن همراه استان را 99درصد ذکر کرد و گفت در حال حاضر تعداد 659 سایت BTS ارتباطات همراه اول در استان را پشتیبانی می کند .

 

نمایشگاه دستاوردهای گروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه مدیریت بحران با حضور رنجبر مدیر کل مدیریت بحران استانداری در شرکت مخابرات استان  برگزار شد .

 این نمایشگاه که در ورودی ساختمان شماره 2 شرکت مخابرات استان برگزار شده است بسیاری از لوازم مقابله با بلایای طبیعی از جمله : امکانات موجود مخابراتی در زمینه ارتباط در بحران مانند مرکز سوئیچ ، پورتال موبایل ، دیزل ژنراتور ، تلفنهای ماهواره ای ، چادر صحرایی ، کیسه خواب ، چراغ اضطراری ، تجهیزات ارتباطات راه دور  و .... برای بازدید همکاران به نمایش گذاشته شده است .

 

سید مهدی صدردبیر کمیته مدیریت بحران شرکت مخابرات استان در باره اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت : با توجه به اینکه مخابرات در زمان بحران و بلایای طبیعی  نقش مهمی در ارتباط دهی به شهروندان و رفع اختلالات موجود در کل استان ایفاء می کند  نحوه استفاده از امکانات موجود ضروری به نظر می رسد  وی در ادامه اظهار داشت :

برپائی چنین نمایشگاهی با توجه به عوامل پیش بینی نشده بلایای طبیعی مانند زمین لرزه ، سیل برای بسیاری از مردم موثر است چرا که در بسیاری از مواقع عدم آشنائی با لوازم مقابله با بحران و حوادث غیر مترقبه باعث افزایش حوادث و ضررهای مالی و جانی در میان شهروندان استان شده است .

گفتنی است این نمایشگاه به مدت 3 روز برای بازدید همکاران دایر است .

  

برگزاری دوره آموزشی پیاده سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات مبتنی بر استانداردISO27001:2005

در شرکت مخابرات استان هرمزگان

یکدوره آموزش پیاده سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات مبتنی بر استانداردISO27001:2005درسالن ویدئو کنفرانس شرکت مخابرات استان برگزار شد .دراین دوره آموزشی که توسط مدرس آکادمی آموزشی شرکت هیرساویژن برگزار شد جمعی از کارشناسان ادارت دیتا ، رایانه و ممیزین سیستم مدیریت کیفیت حضور داشتند .

  گفتنی است این جلسه آموزشی که در راستای مشاوره طراحی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات شرکت مخابرات هرمزگان انجام شد سه روز به طول انجامید .   

 اخبار سراسری

 

دو نفر از اعضای هیات مدیره شرکت شسکام معرفی شدند

در جلسه نمایندگان استانی شرکت شسکام ، دو نفراز نمایندگان سهامداران در استانها ، به عنوان اعضای هیات مدیره شرکت شسکام انتخاب و معرفی شدند .

بنابراین خبر، آقایان مهندس فرهنگ بشیری ، رییس هیات مدیره ومدیر عامل سابق شرکت مخابرات استان آذربایجان غربی ، و مهندس محمد حسن زمانی ، رییس اداره بازرسی شرکت مخابرات استان خراسان رضوی ، به عنوان دو تن از اعضای هیات مدیره شرکت شسکام معرفی شدند .

همچنین در این جلسه اساسنامه شرکت شسکام نهایی شد . بر اساس اساسنامه جدید ، 49 درصد سهام متعلق به شرکت مخابرات ایران و 51 درصد سهام متعلق به کارکنان شاغل ، بازنشسته و مستمری بگیر شرکت مخابرات ایران خواهد بود .طبق ماده 11 این اساسنامه ، هر عضو شرکت می تواند از یک میلیون تومان تا سقف یک درصد سهام شرکت شسکام را به عنوان سهام ،خریداری کند .

در جلسه آینده این شرکت ، سه عضو دیگر هیات مدیره نیز توسط شرکت مخابرات ایران انتخاب و معرفی می شوند .

گفتنی ست ، پس از تصویب اساسنامه و تعیین اعضای هیات مدیره، شسکام مدارک مورد نیاز را برای ثبت شرکت در دست دارد و می تواند ، طبق قانون تجارت اقدام به ثبت شرکت نماید.
توضیحات بیشتر درباره شرکت شسکام را ، در گفت و گو با مهندس مطهری ، قایم مقام مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ، در سایت شرکت مخابرات ایران ٍارتباطات آنلاین بخوانید

 

برگزاری ششمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات در آبان ماه

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران این همایش با هدف هم اندیشی در حوزه های کامپیوتر و مخابرات و در راستای گسترش و ارتقاء دانش فنی برگزار می شود.

در این همایش آخرین پیشرفتها و یافته های علمی و پژوهشی ، آینده تکنولوژی های مرتبط و همچنین مفاهیم و تئوری های جدید توسط صاحبنظران و صاحبان تکنولوژی ملی و بین المللی در این حوزه ها و در قالب مقالات علمی ، کارگاههای آموزشی ، سخنرانی های کلیدی و میزگردها ارائه خواهد شد.

براساس این گزارش سمپوزیوم با همیاری علمی شرکتهای بین المللی نظیر اریکسون ، ZTE ، Huawei و کارگاههای آموزشی آن با همکاری متخصصان و پژوهشگرانی از مؤسسات و دانشگاه های خارج و داخل کشور از جمله سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مؤسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.

متقاضیان حضور در این سمپوزیوم جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با تلفن 88620077 و یا نشانی الکترونیکی http://ist2012.itrc.ac.ir تماس بگیرند.

  مهندس پور رنجبر : در ساختار جدید حوزه شبکه را تقویت می کنیم

مهندس پور رنجبر : در ساختار جدید حوزه شبکه را تقویت می کنیم
در شرکت مخابرات ایران دو حوزه از اهمیت ویژه ای برخوردارند ؛ بخش فنی ( شبکه ) و بخش کسب و کار و ما در ساختار جدید حوزه شبکه را تقویت می کنیم .

مهندس پور رنجبر مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در گفت و گو با خبرنگار نشریه ارتباطات ضمن اعلام این خبر افزود : حوزه شبکه فراگیر است و قابل تفکیک نیست و برای ظرفیت سازی در این حوزه باید یکپارچه عمل کرد . سیاست ما در ساختار جدید یکپارچه سازی شبکه و سرعت بخشیدن به ظرفیت سازی است .

وی گفت : کمیته تدوین استراتژی و یکپارچه سازی شبکه را ایجاد و آقای مهندس قنبریان که از مدیران با تجربه ماست و شناخت خوبی نسبت به شبکه دارند به عنوان مجری معرفی و شروع به کار کرده اند .

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت ؛ حوزه شبکه و کسب و کار دو حوزه عملیات ماست و با نگاه ویژه و برنامه مدون به تقویت آن می پردازیم . در حال حاضر ، حوزه کسب و کار را در مرکز فناوری اطلاعات متمرکز کرده ایم .

دبیر شورای عالی فضای مجازی: اينترنت ملي هيچ سرويسي را محدود نخواهد كرد

اخوان بهابادی مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال را به عنوان ويترين شوراي عالي فضاي مجازي توصيف و اعلام كرد: اين مركز در حوزه توليد محتوا، خروجي‌هاي قابل لمس دارد.

دبير شوراي عالي فضاي مجازي گفت: بحث اينترنت ملي به معناي توسعه فيلترينگ نيست.

مهدي اخوان به‌آبادي در نشست خبري كه در مركز رسانه‌هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد، با اشاره به فيلترينگ هفته گذشته كه طي آن سرويس جي‌ميل از دسترس خارج شد گفت: تصميم‌گيري درباره اينگونه مسايل به عهده كميته مصاديق و جرايم رايانه‌اي‌ است و وزارت ارتباطات صرفا به عنوان مجري عمل مي‌كند.

وي ادامه داد: تصميم بر اين بود كه از پخش فيلم موهن جلوگيري شود و از آنجا كه شركت گوگل پروتكل يوتيوب را كه قبلا در ايران فيلتر بود تغيير داده بود، دوستان وزارت ارتباطات به دليل آنكه آمادگي قبلي نداشتند، مجبور شدند پروتكل گوگل را به طور كامل ببندند.

اخوان با بيان اينكه تصميمي براي بستن سرويس جي‌ميل گرفته نشده بود، اظهار كرد: عمدي نبودن بسته شدن سرويس جي‌ميل بايد اطلاع‌رساني مي‌شد كه اين اتفاق نيفتاد.

اخوان گفت: بنده با دادستان كل كشور و وزير ارتباطات در خصوص تسريع در حل‌ شدن مشكل به وجود آمدن فيلترينگ صحبت‌هايي را داشتم.

وي با اشاره به اين‌كه شوراي عالي فضاي مجازي صرفا سياستگذاري كلان در حوزه فيلترينگ را انجام خواهد داد، اظهار كرد: ساير نهادهاي موظف در اين حوزه وظيفه دارند در چارچوب اين سياست‌هاي كلان حركت كنند.

وي با يادآوري اينكه شوراي عالي فضاي مجازي در فيلترينگ گوگل هيچ نقشي نداشته است، بيان كرد: صحبت‌هايي كه اعضاي شورا بعضا مطرح كردند، ديدگاه شخصي خودشان بوده است.

او با اشاره به اينكه در حوزه تصميم‌گيري درباره فيلترينگ گوگل هيچ اشتباهي رخ نداده است،‌ گفت: به دليل اينكه اين تصميم قانوني بود، شورا هيچ گونه ورودي به اين موضوع نكرد.

اخوان با بيان اين‌كه شوراي عالي فضاي مجازي به دستور مقام معظم رهبري تشكيل شده است، تصريح كرد: به دليل اين‌كه ايشان به‌‌پيوست تكاليف بسيار زيادي را بر عهده شورا و مركز ملي فضاي مجازي گذاشته‌اند ما هنوز هم به صورت عنواني به موضوع پالايش نرسيده‌ايم و در حال حاضر موضوعات ديگر در دست بررسي است.

وي با اشاره به اين‌كه شوراي عالي مجازي سياستگذاري‌هاي كلان را مشخص مي‌كند، تصريح كرد: كارگروه تعيين مصاديق هم مصداق‌ها را مشخص مي‌كند.

دبير شوراي عالي فضاي مجازي همچنين از ابلاغ مصوبه ايجاد پژوهشگاه فضاي مجازي خبر داد.

او همچنين درباره تفاوت كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات وكميسيون عالي تنظيم مقررات فضاي مجازي گفت: كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات خاص حوزه ارتباطات است و كل حوزه فضاي مجازي را پوشش نمي‌دهد.

اخوان به اينترنت ملي اشاره كرد، توضيح داد: اينترنت ملي هيچ سرويسي را محدود نخواهد كرد بلكه خدماتي را كه مردم هم اكنون امكان دسترسي به آن را ندارند با راندمان بالا ارائه خواهد كرد.

او اضافه كرد: با اينترنت ملي هيچ يك از سرويس‌هايي كه مردم در حال حاضر از آنها استفاده مي‌كنند محدود نخواهد شد.

دبير شوراي عالي فضاي مجازي درباره حملات فضاي مجازي، تصريح كرد: حملات به زيرساخت‌هاي كشور دائما در حال رخ دادن است اما زماني محدوديت‌هايي اعمال مي‌شود كه اين حملات سنگين باشند.

وي افزود: تعداد حملات سنگين زياد نيست و صرفا مختص كشور ايران هم نيست بلكه شركت‌هاي بزرگ نفتي حوزه خليج فارس بعضا مورد حمله قرار مي‌گيرند و در طي اين حملات ده‌ها هزار سرور آلوده مي‌شود.

اخوان از تصويب اساسنامه مركز ملي فضاي مجازي خبر داد و اظهار كرد: سه كميسيون عالي در ساختار فضاي مجازي مصوب شده است كه شامل كميسيون عالي تنظيم مقررات فضاي مجازي، كميسيون عالي امنيت فضاي مجازي و كميسيون عالي ارتقاء و توليد فضاي مجازي است.

وي ادامه داد: كميسيون عالي تنظيم مقررات فضاي مجازي، كليه امور وضع مقررات را بر عهده خواهد داشت.

اخوان درباره كميسيون عالي امنيت فضاي مجازي بيان كرد: در اين كميسيون از سپاه پاسداران،‌ وزارت اطلاعات و نيروي انتظامي نيز اعضايي حضور خواهند داشت.

وي ادغام وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات را شايعه دانست و گفت: از زماني كه مخابرات به عنوان يك بخش عظيم از بدنه وزارت ارتباطات جدا شده است اين شايعات شنيده مي‌شود اما همگي در حد حرف است و تاكنون هيچ اظهار نظر رسمي نشده است.

اخوان در خصوص بازي‌هاي رايانه‌يي بيان كرد: درباره دوگانگي موجود در حوزه بازي‌هاي رايانه‌يي به زودي تصميم‌گيري خواهد شد.

وي با اشاره به اينكه مركز ملي فضاي مجازي به عنوان نهاد اجرايي و نظارتي شورا به زودي راه‌اندازي مي‌شود، گفت: كارهاي مقدماتي براي ايجاد مركز تمام شده است و چند هفته‌اي است كه اين مركز به موضوعات اجرايي ورود كرده است؛ اولين موضوعي كه در اين مركز بررسي مي‌شود، شبكه ملي اطلاعات است.

دبير شوراي عالي فضاي مجازي دليل نبود اطلاع‌رساني در اين مركز را كاربردي نبودن خروجي‌ها و اطلاعات اين شورا براي مردم دانست.

او مركز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال را به عنوان ويترين شوراي عالي فضاي مجازي توصيف و اعلام كرد: اين مركز در حوزه توليد محتوا، خروجي‌هاي قابل لمس دارد.

وي در مورد ادغام شوراي عالي اطلاع‌رساني با شوراي عالي فضاي مجازي توضيح داد: اين پيشنهاد توسط خود شخص دكتر شهرياري به طور داوطلبانه اعلام شد كه هنوز در اين موضوع تصميمي اتخاذ نشده است ولي اين امكان وجود دارد كه اين ادغام صورت بگيرد.

مدیر عامل سابق شرکت مخابرات ایران بازنشسته شد

در حکم بازنشستگی مهندس فیضی آمده است ، به پاس تلاش صادقانه ی جناب عالی در طول سال های خدمت خود که با بزرگواری و کرامت نفس از هیچ کوششی دریغ نکردید و صمیمانه در پیشبرد اهداف شرکت گام برداشتید ، به استناد مواد 103 و 21 قانون مدیریت خدمات کشوری ، از تاریخ 1/7 /1391 به افتخار بازنشستگی نایل می شوید .

 

 

 

 

 

 

<< آخرین صفحه   1 2 3 4 5 6 7   اولین صفحه >>
تقویم
اوقات شرعی

شرکت مخابرات سایر استان ها

وزارت ارتباطات وفن آوری اطلاعات

شرکت خدمات اول tct

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویئ

شركت مديريت املاك مخابرات ايران

وضعیت آب و هوا

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 8069
 بازدید امروز : 1106
 کل بازدید : 5407233
 بازدیدکنندگان آنلاين : 24
 زمان بازدید : 0/1094
صفحه اصلی. مخابرات استانها.نقشه سایت.ارتباط باما

كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به شرکت مخابرات استان هرمزگان  می باشد ©Tcih.ir . All rights reserved