نشریه پیام خلیج فارس خرداد91

 منبع :

 نويسنده :     ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1391/03/23  

اخبار داخلی

 

برگزاری محفل انسی با قرآن در شرکت مخابرات هرمزگان

 

 جهت بهره مندی هرچه بیشتر همکاران و خانواده های آنان از فیوضات کلام نورانی قرآن کریم از سوی شورای فرهنگی و پایگاه مقاومت بسیج شرکت محفل با قرآن با همکاری موسسه قرآنی شهید دهقانی بندرعباس در سالن اجتماعات شرکت مخابرات برگزار شد.

در این جلسه معنوی که با حضور معاونین،مدیران و روسای ادارات و سایر همکاران بر پا گردید: ترکمانی فرمانده پایگاه بسیج مخابرات استان ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و حاضرین در جلسه از اقدامات شورا در سال گذشته و برنامه های در دست اقدام در سال جاری سخن گفت در ادامه دهقانی مسئول موسسه قرانی شهید دهقانی شمه ای از فعالیتهای آن موسسه را بیان کرد،لازم به ذکر است در ادامه این محفل نورانی قرآن آموزان کودک و نوجوان به اجرای برنامه فرهنگی پرداختند و ضمن قرائت قرآن از مفاهیم غنی قرآنی نیز حضار را بهره مند کردند. در انتها به پاس قدردانی از این قرآن آموزان کودک و نوجوان با اهدا لوح سپاس و هدایائی قدرانی گردید.

گرامیداشت روز جهانی مخابرات در حاجی آباد

به مناسبت روز جهانی ارتباطات مراسمی با حضور امام جمعه شهرستان ،فرماندار و مسئولین ادارات دولتی ، نهادها و کلیه همکاران در مرکز تلفن مخابرات حاجی آباد تشکیل گردید در این مراسم رمضانی رئیس اداره مخابرات ضمن خیر مقدم به حاضرین گزارشی در خصوص عملکرد مخابرات شهرستان حاجی آباد و همچنین بمناسبت یکصدمین سفرهای هیات دولت به استانها و شهرستانها آمار مقایسه ای در مورد خدمات دولت نهم و دهم و دولتهای قبلی ارائه نمود. در این جلسه امام جمعه شهرستان حاجی آباد و فرماندار نیز ضمن تبریک 27 اردبیهشت به همه حاضرین بویژه کارکنان مخابرات پیرامون روز جهانی ارتباطات و سخنان مبسوطی ایراد را نمودند .

تقدیر فرماندار هرمزگان از کارمندان مخابراتی

با اهداء لوحی از سوی فرماندار بندرعباس از دست اندرکاران برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی بالاخص همکاران مخابراتی تقدیر و تشکر گردید. در بخش از این لوح تقدیر آمده است :

برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی که با حضور بی نظیر و مشارکت حداکثری واجدین شرایط رای صورت گرفت، برگ زرین دیگری از افتخارات مردم سالاری دینی را در کارنامه انقلاب اسلامی به ثبت رسانید و موجبات یاس و ناامیدی دشمنان نظام را فراهم آورد.

اسامی همکارانیکه در این امر مشارکت داشته و مورد تقدیر قرار گرفته اند عبارتند از : احمد میرطباء- هوشنگ نجفی- حمدالله مریدی نژاد-سیدرهام حسینی- یونس دامنکشان- ابراهیم احمدی-اسلام صادقی- صدیقه غلام باغی مریم احمدی وحیده زاهدی- عبدالحمید برتینا- علی ذاکری زیارتی- اضغر نورمندی- بیژن کمالی- محمد دادرس- کاظم بهرامی- احمدرضا رحیمیان- محمدرضا دهقانی مهین حاجی پور- عبدالحمید پاسلار- مجید ایرانمش- شیرین پورحاتمی- عالیه رونما- گیتا عامری محمود بناوند- محمد تقی کریمی- علی صابری- محمد صادقی گوغری- ابراهیم دمی زاده- علیرضا عابدینی- محمود لشکری- حسین محسنی- فائقه کشاورز- پگاه ذاکری- اصغر جعفری حسن دستوری

 

مسابقات فوتسال روز جهانی مخابرات

به گزارش روابط عمومی به مناسبت 27 اردبیهشت روز جهانی مخابرات یکدوره مسابقات فوتسال بین کارکنان مخابرات هرمزگان برگزار گردید. که در نهایت این مسابقات با قهرمانی تیم فوتسال مدیریت شهرستان بندرعباس و نائب قهرمانی تیم مخابرات رودان و مقام سومی ارتباطات سیار به پایان رسید.

 

رئیس جدیده اداره رایانه معرفی شد

طی مراسمی با حضور مهندس میرطبا عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات هرمزگان سرکار خانم شریفه سیفوند لیقوان به عنوان رئیس جدید اداره رایانه معرفی و از خدمات محسن ایرانپور در مدت خدمت در این اداره تقدیر و تشکر شد.

در بخشی از متن انتصاب که به امضای مهندس تراکمه رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل مخابرات استان رسیده است خطاب به خانم سیفوند آمده: امید است در جهت تحقق اصول چهارگانه عدالت گستری ،مهروزی،خدمت به بندگان خدا،پیشرفت و تعالی مادی و معنوی کشور و همچنین نصب العین قرار دادن تقوای الهی برابر شرح وظایف محوله جدیت و تلاش و افری را ایفا نمائید.

 

مدیر عامل شرکت مخابرات هرمزگان در نشیت شورای معاونین

حاصل تلاش یکساله کارکنان مخابرات استان در آستانه میلاد با سعادت حضرت امام محمد تقی (ع) بر ثمر خواهد نشست .

جلسه شورای معاونین مخابرات استان با حضور مدیر عامل،اعضای هیئت مدیره معاونین،مدیران،در سالن ویدئو کنفرانس شرکت برگزار شد در این نشست که به منظور بررسی برنامه های در دیت اقدام و پی گیری روند پیشرفت برنامه های سال جاری و برنامه های در دست اقدام جهت افتتاح پروژه های مخابراتی توسط مدیران عالی رتبه شرکت مخابرات ایران برگراز شد. مهندس تراکمه مدیر عامل مخابرات استان ضمن تاکید بر لزوم برنامه ریزی دقیق همت و تلاش مضاعف مدیران و کارکنان جهت پیشبرد برنامه و اهداف شرکت در ادامه سالجاری جهت ارائه خدمات بهتر به مشترکین شد در ادامه این نشست اعضای هیئت مدیره ،معاونین و مدیران به ارائه گزارش عملکرد خود پرداختند و در پایان تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

 

مدیرعامل  شرکت مخابرات هرمزگان از همکاران بازنشسته عیادت کردند.

مهندس تراکمه مدیر عامل به همراه مدیر روابط عمومی و همچنین اعضای کانون بازنشستگی مخابرات استان از آقایان محمود فرح همکار بازنشسته که پای خود را بر اثر مرض قند از دست داده و همچنین آقای محمد بنازاده که بینائی خود را نیز بر اثر مرض قند از دست داده عیادت کردند.

مدیر عامل شرکت مخابرات ضمن دلجویی از خانواده های این بازنشسته عزیز برای رسیدگی هر چه بیشتر به مشکلات و مسایل وی سوالات مربوطه تاکید کرد. در این دیدار مسئول کانون بازنشستگی از مهندس تراکمه برای توجه و عنایتی که به همکاران بازنشسته داشته و رسیدگی به انان را در اولویت کاری خود قرار داده است تقدیر و تشکر کرد.

 

فعالیتهای کانون بازنشستگی مخابرات هرمزگان

در دو ماهه اول جاری سال 1391

-         عیادت و دلجویی از همکاران بازنشسته در منزل

-         رسیدگی به حقوق و مزایای معوقه بازنشستگان

 

127پروژه مخابراتی در هرمزگان بهره برداری شد

مدیرعامل شركت مخابرات هرمزگان روز پنج شنبه با ارائه گزارشی میزان سرمایه گذاری شده برای اجرای این پروژه ها را افزون بر 150 میلیارد ریال عنوان كرد.

مهندس بابك تراكمه از جمله مهمترین این پروژه ها به موبایل انتقال ، ارائه سرویس های لازم به روز توسط 134 دفتر
ict
و خدمات دیتا و تلفن ثابت اشاره كرد.

وی از تاسیس دانشگاه علمی كاربردی مخابرات در بندرعباس و مركز آموزشی كیش به عنوان دیگر پروژه هایی نام برد كه به مناسبت روز جهانی مخابرات ، امروز شاهد افتتاح آنها هستیم.

در اطلاعات منتشره تعداد تلفن های همراه مشغول به كار هرمزگان یك میلیون و 40 شماره با ضریب نفوذ 65 درصد، تعداد تلفن های ثابت543 هزار و 258 شماره با ضریب نفوذ 28 درصد و تعداد مشتركین سرویس اینترنت 18 هزار و 81 مشترك ذكر شده است.

در این اطلاعات از فعالیت 340 مركز
ict روستایی دو هزار و 825 دستگاه تلفن همگانی به عنوان دیگر خدمات شركت مخابرات هرمزگان ذكر شده است.

استان هرمزگان دارای یك هزار و 820 روستای دارای سكنه است كه یك هزار و 223 روستای آن دارای ارتباطات مخابراتی هستند و از این تعداد 861 روستا از خدمات تلفن خانگی بهره مند می باشند.

در این مراسم تنی چند از مسوولان استان هرمزگان به همراه رییس هیات مدیره شركت مخابرات ایراندكتر سید هاشمی حضور داشتند.

مدیرعامل مخابرات ایران:

مخابرات 20هزار میلیارد ریال سود به سهامداران اش پرداخت كرده است

سید مصطفی سید هاشمی روز پنج شنبه در مراسم افتتاح هم زمان و بهره برداری از 127 پروژه مخابراتی در هرمزگان افزود:این درحالی است كه طی سال گذشته 30هزار میلیارد ریال نیز پول به دولت پرداخت كرده ایم.

وی با بیان اینكه در این خصوصی سازی( مخابرات) برنده واقعی دولت بوده اظهارداشت: قبل از خصوصی سازی یك ریال به دولت نمی دادند.

این مقام مسوول در شركت مخابرات ایران با اشاره به سود شش هزارو 400 میلیارد ریالی این شركت در ابتدای خصوصی سازی( سال 87 خورشیدی) ابراز داشت: این رقم درحال حاضر به 20 هزار میلیارد ریال افزایش یافته و سود سهام آن نیز سه برابر رشد داشته است.

به گفته رییس هیات مدیره مخابرات ایران در سالی كه گذشت هفت میلیون مشترك از خدمات ارزش افزوده این شركت استفاده كردند.
سید هاشمی در ادامه این مراسم از دایری یك میلیون شماره تلفن ثابت، شش میلیون تلفن همراه، نصب یك میلیون و 486 هزار پورت پرسرعت دیتا و معرفی 200 سرویس جدید خدمات ارزش افزوده بعنوان برنامه‌های شركت مخابرات در سال جاری(91) نام برد.
وی با اعلام اینكه‌ تا قبل از خصوصی‌سازی
ADSL
نداشتیم یادآورشد: تاكنون یك میلیون و 400 هزار پورت پرسرعت دراین بخش واگذار شده است.
وی گفت: در سال‌های بعد از خصوصی‌سازی ( بیش از چهار سال گذشته) 16 هزار میلیارد ریال در زمینه توسعه‌ی شبكه موبایل، تلفن ثابت، دیتا و
NGN هزینه كرده ایم.
رییس هیات مدیره شركت مخابرات ایران ازاعتماد سازی، مشتری مداری،تجدید ساختار اداری و سازمانی، تكریم مردم و كاركنان، ارتقا و به روز كردن منابع انسانی، عرضه خدمات و سرویس های جدید بعنوان مهم ترین اهداف شركت بعد از خصوصی سازی نام برد.
سید هاشمی در ادامه از پرسنل این شركت بعنوان اصلی ترین سرمایه ها نام برد و گفت: هم اكنون 32 هزار نیروی رسمی و40 هزار نفر پیمانكاری اشتغال دارند درحالیكه اطلاعیه جذب دو هزارو500 نیرو درنیمه اول امسال (دارای مدرك لیسانس به بالا) صادر شده كه این تعداد تا پایان امسال به پنج هزار نفر افزایش می یابد.

وی تصریح كرد: در این زمینه نیروهای پیمانكاری با تجربه كه درآزمون ورودی شركت كنند در اولویت قرار دارند .

درمراسم افتتاح و بهره برداری هم زمان از 127 پروژه مخابراتی هرمزگان دو تن از نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی ( هاشمی و آرامی)، قائم مقام استاندار و عده ای از مسوولان محلی حضور داشتند.

قائم مقام استاندارهرمزگان:
حضور مخابرات همه جا محسوس است

علامه زاده روز پنج شنبه در مراسم افتتاح بهره برداری 127 پروژه مخابراتی هرمزگان با اشاره به گستردگی و پراكنش نقاط جمعیتی این استان و بویژه 14 جزیره افزود: وجود مخابرات در این مناطق حساس، اهمیت این كار را می رساند.
وی با بیان اینكه دراین استان با مدیریت همگرایی همراهی ابراز داشت: همه كارها به خوبی پیش می رود و بهره برداری هم زمان از 127پروژه در سال جاری نشانگر توفیقات بدست آمده بوسیله مدیریت و كاركنان شركت مخابرات در هرمزگان است.
قائم مقام استاندار هرمزگان با اشاره به اهمیت كار پرسنل مخابرات بیان داشت: زمانی می توانیم كه كار آنان را درك كنیم كه در زمینه اطلاع رسانی با مشكلی مواجه بشویم. علامه زاده یادآورشد: پرسنل پرتلاش مخابرات هرمزگان برغم هوای گرم و شرجی طاقت فرسا لحظه ای از كار و تلاش و خدمات رسانی دست برنمی دارند. وی با اشاره به جمعیت 53 درصدی روستاییان و 75هزار دانشجو در مراكز آموزش عالی این استان خواستار ارتقای فن آوریهای مخابرات حتی در دورترین نقاط روستایی این استان شد
.

درمراسم افتتاح 127پروژه مخابرات؛

دو نماینده مردم هرمزگان درمجلس برارتقای خدمات مخابراتی تاكید كردند

دونماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه اولین سخنرانی بعداز تایید اعتبارنامه خود در مجلس به استان سفر كرده اند.
نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، ابوموسی و خمیر در این مراسم افتتاح همزمان 127 پروژه مخابرات هرمزگان را بعنوان زیر ساخت و زیربنای توسعه كشور نام برد. منصورآرامی با بیان اینكه بعد از خصوصی سازی مخابرات شاهد كارهای بزرگی بوده ایم ابراز داشت: توسعه همه جانبه فن آوریهای جدید در سطح روستاها طوریكه همه آنان برخوردار شوند می تواند تكمیل كننده خدمات این شركت باشد.

در ادامه این مراسم نماینده مردم میناب، رودان، جاسك ،سیریكو بشاگرد در( شرق هرمزگان) نیز بیان داشت: فعالیتهای صورت گرفته از سوی مخابرات در روستاهای این استان جوابگوی نیازهای امروز مردم نیست. عبدالكریم هاشمی نخل ابراهیمی از هرمزگان بعنوان قطب اقتصادی كشور در زمینه صادرات و واردات ، صنعت فولاد و آلومینیوم و شیلات نام برد و گفت: مخابرات آن نیز باید توسعه ای همه جانبه و همراه با دیگر فعالیتهای انجام شده از جمله توسعه آموزش عالی داشته باشد. این نماینده مجلس با طرح این سووال كه استان ما در بین دیگراستانهای كشور چه جایگاهی دارد؟ از مدیران شركت مخابرات هرمزگان خواست با ارایه آمارهای مقایسه ای،موقعیت و پیشرفت های صورت گرفته این استان نسبت به استانهای دیگر را اعلام تا نمایندگان بتوانند از طریق مجلس و وزارتخانه برای رفع كمبودها پیگیری كنند. در ادامه این مراسم با برقراری مكالمه تلفنی رییس هیات مدیره شركت مخابرات ایران با عیسی عامری سیاهویی( از نخبگان كشور) فرزند شهید اسحاق عامری بهره برداری هم زمان از 127 پروژه مخابراتی استان هرمزگان آغاز شد. دراین مكالمه تلفنی ، رییس هیات مدیره شركت مخابرات اظهار امیدواری كرد كه بتوانیم كار بدون منت به مردم عرضه كنیم. عیسی عامری سیاهویی فرزند شهید و از نخبگان كشور اظهارداشت: پرسنل شركت مخابرات ثابت كردند كه تحریم های اعمال شده از سوی دشمنان نمی تواند در ارتقای فعالیتهای آنان اثری داشته باشد.

 

54میلیون مشترك از خدمات تلفن همراه شركت مخابرات ایران استفاده می كنند

دكتر داوود زارعیان عصر پنج شنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگارایرنادربندرعباس، مشتركان ذكر شده را شامل 16میلیون مشترك تلفن همراه دائم و 38میلیون مشترك همراه اعتباری ذكر كرد.
وی تعداد تلفن های ثابت واگذار شده را نیز 26 میلیون مورد عنوان كرد و اظهارداشت:60 هزار روستای بالای 20 خانوار جمعیت نیزمشترك تلفن ثابت هستند كه از این تعداد 10 هزار روستای بزرگ تر با داشتن دفاتر آی سی تی از خدمات گسترده تر مخابراتی استفاده می كنند.
این مقام مسوول در شركت مخابرات ایران تعداد روستاهای نبود تلفن زیر بیست خانوار جمعیت را بین پنج تا شش هزار پارچه ذكر كرد و خاطرنشان ساخت: در صورت تامین اعتبار از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این آمادگی را داریم كه اشتراك تلفن ثابت روستاهای باقی مانده را تامین كنیم.
مدیركل روابط عمومی و بین الملل شركت مخابرات ایران یادآورشد: در قانون، بودجه ای برای روستاهای زیر 20 خانوار تحت عنوان خدمات عام پیش بینی شده كه در اختیار وزارتخانه قرار دارد.
دكتر زارعیان بدون ذكر هر گونه رقمی گفت: اگر این اعتبارات را در اختیار ما بگذارند شركت مخابرات نیز با سرمایه گذاری افزون تر، بین پنج تا شش هزار روستای باقی مانده زیر بیست خانوارجمعیت را با تلفن ثابت پوشش دهد.
وی در ادامه با اعلام اینكه درحال حاضر40 هزار كیلومتر از راههای اصلی كشور پوشش دارد ابراز داشت: تعهد داریم مدت یك سال بعد از احداث تاسیسات جاده ای جدید نسبت به پوشش تلفن همراه آن اقدام كنیم.
امروز پنج شنبه به مناسبت میلاد امام محمد تقی(ع) و روز جهانی مخابرات با حضور رییس هیات مدیره شركت مخابرات ایران، دو نفر از نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، قائم مقام استاندار و عده ای از مدیران محلی و كاركنان مخابرات 127 پروژه ارتباطات و فناوری اطلاعات با 150 میلیاردو 631 میلیون ریال سرمایه گذاری افتتاح و به بهره برداری رسید.
در اطلاعات منتشره تعداد آبادیهای دارای سكنه هرمزگان یكهزارو 820 پارچه ذكر شده كه یكهزارو 223 پارچه آبادی آن دارای ارتباط مخابراتی هستند كه از این تعداد 861 روستا از تلفن خانگی بهره مند شده اند.
53درصد از جمعیت یك میلیون و 550 هزارنفری هرمزگان ساكن روستاها هستند كه از این لحاظ هرمزگان رتبه اول كشور را به خود اختصاص داده است.

مركز خدمات و آموزش های نوین مخابراتی دركیش آغاز به كار كرد

ضرغام غلامی شبانگاه پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مراسم راه اندازی این مركز آموزشی باحضورمدیرعامل شركت مخابرات ایران،مدیرعامل شركت مخابرات توسعه اعتماد مبین ایران،مدیرعامل مخابرات استان هرمزگان و مدیر عامل های 10 استان كشور شب گذشته در ساختمان ثامن سپهر كیش (مخابرات صدف) برگزار شد.
وی با بیان اینكه بیش از 70 میلیارد ریال برای راه اندازی این مركز هزینه شده است، تصریح كرد: این مركز آموزشی نقش بسیاری در توسعه منابع انسانی شركت مخابرات ایران خواهد داشت.
به گفته غلامی، شركت مخابرات استان هرمزگان پیشنهاد راه اندازی این مركز را از سال گذشته با هدف پرورش و تربیت نیروهای متخصص شركت مخابرات شده است.
رئیس اداره مخابرات كیش همچنین درخصوص انتخاب كیش برای راه اندازی این مركز بیان داشت: منطقه آزاد و عدم داشتن ویزا برای اتباع خارجی، پتاسیل گردشگری بودن این جزیره و وجود زیرساخت های لازم شامل مراكز اقامتی، حمل و نقل، ترافیك و ... از جمله دلایلی است كه شركت مخابرات استان هرمزگان براساس آنها، كیش را انتخاب كردند.
وی در پایان یادآور شد: در تعدادی از پروژه ها كه شركت مخابرات ایران با طرف خارجی قرارداد بسته است، آموزش پرسنل مخابرات برعهده طرف خارجی است، برای صرفه جویی ارزی قرار شد با راه اندازی این مركز استادهای خارجی با توجه به تسهیلات ورود و خروج در منطقه آزاد كیش شامل ویزا و ... به متخصصان شركت مخابرات آموزش بدهند.

 

 

 

<< آخرین صفحه   1 2 3 4 5   اولین صفحه >>
تقویم
اوقات شرعی

شرکت مخابرات سایر استان ها

وزارت ارتباطات وفن آوری اطلاعات

شرکت خدمات اول tct

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویئ

شركت مديريت املاك مخابرات ايران

وضعیت آب و هوا

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 7840
 بازدید امروز : 1046
 کل بازدید : 5407173
 بازدیدکنندگان آنلاين : 13
 زمان بازدید : 0/1094
صفحه اصلی. مخابرات استانها.نقشه سایت.ارتباط باما

كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به شرکت مخابرات استان هرمزگان  می باشد ©Tcih.ir . All rights reserved